Milyen kamerát érdemes venni 2019-ben, a leírásban található célra?
A keretedből én egy használt bridge gépet vennék, pl. Panasonic FZ200 vagy FZ300 jó választás lehet. Ezen már megvan az összes manuális beállítás, amikből tanulhatsz. Hátránya, hogy kicsi az érzékelője, ezért rossz fényviszonyok között már zajosodik a kép, illetve nem lehet újabb objektívekel bővíteni. Előnye, hogy a széles zoomtartomány a tájképekre és a portrékra is alkalmassá teszi.
Itt egy részletes lista, mire érdemes figyelned ha használt gépet veszel:
Első valaszalo köszönöm, a Canon 700D-rol mit gondolsz esetleg 750d? Második nyilván nem evel a fényképezovel szeretnék fotózást valalni:)
És még egy megjegyzés, videozni nem szeretnék, csak fotózni.
A tükörreflexesekkel az a baj, hogy azokra még objektíveket is kell venni.
Azok meg, a jó minőségűek, nem olcsók.
A bridge-t nem ajánlom. Ha komolyan gondolod a fotózást, nagyon gyorsan ki fogod nőni.
Egy barátnőmnek van Canon 750D-je, neki bejött, a kifordítható kijelzőt és a telefonos irányíthatóságot szokta kiemelni. Viszont sokat számít, hogy milyen obit raksz rá. Én 18-135-tel kezdtem, de a fix 50-t sem véletlenül hívják alap objektívnek.
A természetfotózásnak is vannak különböző válfajai, nem mindegy, hogy bogárkára, növénykére akarsz lőni, vagy küszvágó csérre.
Pénzszerzés: szociális média jelenlét = marha könnyen bekopogtat a NAV. Gondoltam szólok.
4-es, 100 ezer forintért kapsz egy alap objektívet is hasznátan.
5-os köszönöm segítettél, kérlek kifejted azt a telefonos reszt(erről nem hallottam), nem mikrofotozni szeretnék, vagyis nem közelre hanem inkább nagyobb "alanyokra", ja és Romániában élek, remélem idáig nem jön a Nav, ha meg igen akkor se csináltam torvenytelenseget szerintem:)
Mások véleményére is kíváncsi vagyok, írjatok.
Na most akkor 100 ezred van gépre mindenre, de utána meg dobálózol hogy csak 100 ezer egy alap obi, mit neked az?
Nem értelek / értünk.
Én - ha már használt - vennék egy Canon 7D-t, meg egy - alap - f2.8-as rövid zoom-ot.
Jó, jó, de az "alap objektív" az nem a célnak megfelelő obi, csak akkor, ha cél az, ami alap objektívvel teljesíthető.
Én például első DSLR-emet a rövid kitobival vettem, más lehetőség híján, de először a két nappal azelőtt átvett telét csavartam rá, és másfél év után jutott eszembe, hogy ja, a kitobit meg ki sem próbáltam. Pályaszéli sporteseményfényképezősként a kitobi egyedül olyan lett volna, mintha nem lett volna fényképezőgép nálam, csak kidobtam a százezreket az ablakon.
Meg lett említve itt például a 18-135, ami egy jó általános zoom, ha jó a céljaidra. Az első alkalommal, mikor szarvast fényképeznél, rögtön átváltanád nagyobb gyújtótávolságúra. Kocsmában egy nagyobb fényerejűre. Portrénál meg hamar vágynál a kisebb mélységélesség miatt mondjuk a 85/1,8-ra.
Ez a DSLR előnye, hogy a célnak megfelelő objektívet lehet rátekerni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!