Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A régi képeim miért jobbak...

A régi képeim miért jobbak mint a mostaniak?

Figyelt kérdés
A régi, még analóg képeim, sokkal jobban tetszenek mint a mostani digitálisak. Jobb minőségübbek is szerintem. Lehet hogy az optika jobban vette a fényt? Vagy ez miért van?

2019. jún. 17. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A digitális kép tömörített, nem a valóság, csak egy minta belőle amiből egy algoritmus úgy-ahogy rekonstruálja a képet, persze nem tökéletesen.
2019. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert #régenmindenjóvót
2019. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy régen minden képemre azt mondtam, hogy fúú, de szar lett. Ahogy telik az idő, és visszanézem a régi papírképeket, vagy akár már gépről lementetteket, sokkal elégedettebb vagyok velük. Hidd el, te is így leszel vele, ha elkezdesz idősödni. Nincs köze ahhoz, hogy analóg-e, vagy digitális. Az idő mindent megszépít. Majd megtudod. Elhiszem, hogy most még hihetetlennek tűnik, amit írtam.
2019. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A régi képeid egy fényképezőgéppel csináltad.

A mostaniakat meg telefonnal.

2019. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A régi képeidet 36x24 mm-es filmre fotóztad, egy meglehetősen nagyra nyíló lencsén keresztül, ma pedig egy 1/2,3 collos (6,17x4,55 mm-es), pixelekkel telitűzdelt cmos szenzorral próbálod befogni a fényt egy gombostűfejnyi lyukon keresztül! A filmes képek mindig is jobbak lesznek.
2019. jún. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Közel azonos (filmes) hatást el lehet érni digitális képen is, le kell tölteni a szűrőket pl. rawTherapee programhoz.


Egyébként a történet egyszerű:


régen nem volt tömegcikk és tömeg hobbi a fotózás, ha valaki egy kis automata kompakt gépet meg tudott engedni magának, az már jó volt. Ezáltal a képek értéke is nagyobb volt (sokba került elrontani egy-egy fotót, oda kellett figyelni). Utólag visszanézve elmerengsz rajta, hogy akkor és ott mi is történt hogy volt, erre ma már "nincs idő". Lősz egy képet bedobod egy elektronikus mappába, aztán vagy kinyomtatod vagy megy a süllyesztőbe idővel.


De: ha kinyomtatod ma, lehet hogy 8-9 év múlva már-már nosztalgiával veszed elő, és megint csak merengsz rajta egy darabig.


Harmadik, a pixelesedés miatt a képek rajza nem olyan mint egy analógé.

2019. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A film nagyobb fényerősséghatárok között is jól dolgozott. Egy árnyékos oldali arc még nem sötét, és mögötte a napsütötte kék ég még kék, nem pedig fehér.


Azokat a filmes korszakbeli képeket 9x14 cm-es törpe méretben nézted, ezeket meg képernyőnyi méretben. Minél nagyobb a kép, annál kevésbé tűnik (ugyanaz) életerősnek, kontrasztosnak. Hát ez digitálison a hátsó kijelző és a képernyőn látott kép összehasonlításával jól megmutatkozik, de a 9x14 cm-es papírkép és a méteres oldalhosszúságú papírkép között is látszik.


Milyen film és milyen digitális gép? Például a Kodak Gold nagyon élénk színeket adott, a digitálison meg esetleg jpg-nél a paraméterek nincsenek jól beállítva, stb.

2019. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!