Gh4 kamerara erdemes olympus 45mm f1.8 vagy inkabb Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f2.8? portfoliora melyiket erdemes ink hasznalni? Tudom nem 1 arkategoria a 2. ink vlogra valo
Hogy egy klasszikust idézzek: mi a cél? Ha az megvan, onnantól kezdve könnyebb a választás. A portfóliós részt sem értem, milyen szerepe van az obinak.
Ha csak úgy ennyi info alapján kéne választanom, akkor a 12-35mm f2.8 lenne az. Egyrészt ez az alap zoomátfogás ad némi rugalmasságot, + f2.8 a tele végén is, legtöbbször elég az. Az X-szériás Vario objektívek mindig is szimpatikusak voltak, van is egy belőlük nekem is. Arról nem is beszélve, hogy hiába az Olympusszal való kompatibilitás, Panasonic gépen - állítólag - csak a Panasonic obik azok, amik garantáltan mindenben jól működnek.
Ja, és durván 3x annyiba kerül, amit már észre vettél... és akkor megint kezdődhet elölről a kérdés, hogyha ilyen sok keret van rá, tényleg erre az obira van-e égető szükséged, de erre valók a tesztek.
ha nem tudod magadtól eldönteni, hogy neked egy 12-35 vagy 45 mm obira van szükséged, akkor válaszd a zoomot, mert a zoommal több mindent tudsz kipróbálni és ha már használod, akkor kiderül, hogy milyen tartományban használod leggyakrabban. ha mindig a 35-ös végét használod, akkor érdemes lehet elgondolkodni, hogy talán kéne egy nagyobb gyújtótávolságú obi is neked.
egyetlen fix obit már csak azért sem ajánlanék, mert eléggé lekorlátozza, hogy milyen jellegű képeket tudsz csinálni azzal a gyújtótávolsággal. amíg nem tudod, hogy mit és hogyan is akarsz fotózni, addig egy fix nem biztos, hogy neked való, mert ha nem tetszik majd ez a megkötés, nem fogod szeretni - ugyanakkor persze jobban rákényszerít, hogy gondolkozz, helyezkedj, stb. szóval vannak azért előnyei, csak nem mindegy, hogyan és honnan közelítesz a helyzethez.
olyan nincs, hogy vlogra való objektív. vlogoláshoz ugyanolyan objektíveket használnak az emberek, mint bármi más fotózásához. vannak olyanok, amik vlogoláshoz ideálisabbak, mert (esetleg) karnyújtásnyi távolságból bele kell férned a képbe. de ugyanezt a látószöget egy csomó más dolognál is használni szoktuk. arról nem is beszélve, hogy nem mindenki ugyanúgy blogol. van, aki állványra teszi a gépet és úgy beszél bele. ott a kartávolság már nem is számít annyira...
ahogy #1-es, én se értem, hogy a portfólió alatt pontosan mit is értesz. a fotó portfólió egy képes bemutatkozás.
egy fotós portfóliója egy élet munkája. azok a képek kerülnek a portfóliójába, amik a legjobbak egész addigi pályája során. nyilván, ha rövidebb a pálya, akkor kevesebb, vagy kevésbé jók a képek, ahogy egyre több a jó képe, egyre jobb lesz a portfóliója.
ilyen megközelítésben nem a portfólió határozza meg az objektívet, hanem hogy mit fotózol és hogyan. és ha jók lesznek a képek, majd bekerülnek a portfóliódba.
egy modell portfóliója ugyanígy egy élet munkája, csak nem az általa készített képek vannak benne, mint egy fotósnál, hanem a róla készült legjobb képek vannak benne. egy modell portfóliója nem egy fotózáson készül el, hanem a sok fotózás közül a legjobb képek kerülnek bele.
a kezdő modelleknek sokan árulnak portfólió fotózást, ahol több féle képet készítenek és összeáll belőle egy portfólió jellegű válogatás. de ez nem valós portfólió, hiszen nem hosszabb idő legjobb és változatosabb képei kerülnek bele, hanem egy mesterséges szimulációja, mintha lenne több kép is róla. kezdésnek jó, ha valakinek még nincsenek képei magáról, de messze van a valós portfóliótól.
ha így gondoltad, akkor annyival vagyunk beljebb, hogy ezek szerint modelleket akarsz fotózni. csak itt jön a következő kérdés: milyen képkivágásban? mennyi helyed van a stúdióban távolabb menni, ha többet is bele akarsz komponálni a képbe a modellből?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!