Rejtett wifis kamerát az otthonomba. Tud e valaki olyan megoldást ami teljesen láthatatlan és konnektorhoz közel lehet rakni?
Régi mondás, de a bűnözők mindig egy lépéssel előrébb járnak. Totális biztonság nincs! Lehet javítani a helyzeten, de még akkor is van esélye, hogy sikeresen törnek be, rabolnak ki.
A vagyoni helyzethez képest kell számolni a védekezéssel, hogy arányban legyen.
Ott kezdődik a biztonság, hogy megfelelő helyen kell ingatlant vásárolni. Ez nem feltétlenül a drágább környéket jelenti. Ahol aktív élet folyik, ott kisebb az esélye a betöréseknek, hiszen szem előtt van a bűnöző. Viszont, a túlságosan nagy nyüzsgés immúnissá teszi a környékbelieket az idegenek mozgásával kapcsolatban. Ha a környék fel van szerelve térfigyelő kamerákkal, az nagyban csökkentő hatású. Nem feltétlenül önkormányzati kamerákkal, már az is jó, ha a szomszédos házakon van. (magánépületen, bank, üzlet, stb.) Amennyiben társasházban laktok, vessétek fel a lakógyűlésen érdemes lenne kamerát szerelni a lépcsőházba, a kapuhoz, a ház köré, ha van, akkor a garázsba is. (avval kell érvelni, ha hozzátok betörtek, bárkihez bemehetnek) Minél nagyobb társasház, annál könnyebben kifizeti a költségeit.
Lakásotokba én is ajánlom a járőrökkel rendelkező biztonsági céghez bekötött riasztót! Ennek havi vagy éves díja van, illetve felszerelési költsége. Ha ablakon is be lehet mászni, akkor oda is kell riasztó, nem csak a bejárati ajtóra, de akár rács sem árt. (helyzettől függ)
A kutya is elriasztó hatású. Nem azért, mert megfogja a betörőt, hanem, minél problémásabb a betörési lehetőség, annál jobban elkerülik a lakást. Ugyanilyen okból kell a rács, a jó minőségű zárak, a riasztó, kamera, stb. Minél több az akadályozó szempont, annál nehezebb kirabolni az ingatlant. A bűnözők sem hülyék (legalábbis a legtöbb), azt válasszák, ami egyszerűbb.
Feltörhetetlen zár, rács nincs, de minél jobb minőségű, annál jobban lassítja őket. Az idő pedig sokat számít a betörésnél. Ráadásul, ha rongálással jutnak be, akkor a biztosító is jobban fizet, mert el kell ismernie, a tulaj mindent megtett, hogy megakadályozza a betörés lehetőségét.
Amennyiben van otthon érték, meggondolandó egy biztonsági kassza, széf beépítése is. (némelyik tűz és víz ellen is véd)
Biztosítási megoldásokon is el kell gondolkodni. (ár azaz költség érték arányban át kell gondolni) Műkincseket, ékszereket lehet külön biztosítani, de még műszaki cikkeket is. Utóbbiakra van lehetőség vásárlásnál pár ezer forintért. Értékes notebook, mobiltelefon, drága nagy tévé, költséges hifi estében megéri az a 3000-10000 forint, hogy évekre biztosítva legye lopás, rablás, baleset ellen.
Még arra felhívom a figyelmet: a mai modern digitális világban az adatokat is be kell biztosítani!!! Számítógépen, mobiltelefonon, adattárolókon (memóriakártya, winchester, ssd) nagyon fontos, pótolhatatlan dolgok veszhetnek oda egy-egy rablás, lopás esetén. Fényképek, digitális iratok, levelek, tervek, munka adatok, stb. Két módon biztosíthatjuk be magunkat. Digitális úton és fizikai módon. Ajánlott a felhő tárhelyek használata, lehetőleg folyamatos on-line kapcsolattal. Pl. a fotóink, digitális iratok, névjegyek, stb. azonnal felkerülnek a felhőbe, ahonnan bármikor lehívhatjuk, vagy új eszközzel szinkronizálhatjuk őket. Ha ellopják a készüléket (telefont, laptopot, tabletet) az adatok nem vesznek el. De készülékcsere estén is sokkal egyszerűbb dolgunk van.
A másik megoldás a fizikai tárolás vádelme. A fontos adatokkal rendelkező tárolókat ne hagyjuk szem előtt. Használat után zárjuk el! Itt ismét felvetődik a széf használata. (javaslom inkább a tűzálló verziókat)
A biztonsági kamerákról pár szót: Kizárólag nagy felbontásút szabad venni, amin látszik, mit vesz fel. A rejtett megoldás manapság már általános. Mindenféle hétköznapi tárgyba bele lehet építeni, csak fantázia kérdése hová. Két fontos szempont van, amit nem árt figyelembe venni. Ha akkumulátoros, akkor lemerülhet idő előtt, amennyiben hálózati, akkor áramtalanítással ki lehet iktatni. (a betörők általános módszere az áramtalanítás, hiszen avval az olcsó riasztókat is kiiktatják. Sőt, betörés előtt az áramtalanítással azt is meglehet nézni, otthon vannak-e a tulajdonosok.) Olyan kamerát érdemes venni, amiben van akkumulátor, de alapból hálózatról üzemel. Tölti is az akksit, áramszünet esetén pedig arról megy, amíg le nem merül.
A wifi kapcsolatosnak meg van azaz előnye, hogy mozgás esetén akár jelez a tulajnak, illetve távolról is meglehet nézni a lakást. (háziállat és gyerekmegfigyelésre is hasznos) De a hátránya is ugyanez! Vagyis ügyes hacker, akár minket is megtud szemlélni, vagy a lakásunkat.
Hol kaphatók ilyen kamerák? Számtalan helyen! Böngészni kell az internetet és találni fogsz.
Pénztárcádhoz képest eltudod dönteni, melyik felel meg neked. (legismertebb megoldások: faliórába, asztali ébresztőórába, villanykapcsolóba, konnektorba, lámpákba szerelt kamerák)
A látható kamerák pedig megtévesztésnek is jók. Úgy gondolják kiiktatták, miközben a rejtett kamera veszi őket. :) Az állkameráknak, állriasztó-dobozoknak is van elriasztó hatásuk, ha nem túl gagyik, hiszen nem lehet tudni, melyik valós, melyik nem. Az is jó, ha ki van írva: Biztonsági kamerákkal megfigyelt terület! vagy Riasztóval felszerelt lakás! Ha mindehhez egy létező biztonsági cég neve is fel van tüntetve, az növeli a hatékonyságát.
Ha van kutya a lakásban, ahol nem látható, milyen fajta ugat az ajtó mögött, akkor tegyünk ki egy Harapós kutya táblát Rottweiler, Dobermann, Staffordshire terrier képpel. (ha nincs kutya, kutyaugatást imitáló eszközt is lehet kapni)
Nagyon jó betörőriasztó, ha egész nap kint ülnek a nyugdíjas szomszéd nénik a ház előtti padon. Falun, minden idegent kiszúrnak! :-)
Még egy tipp: Nem szabad elmesélni senkinek, milyen módon védekezel a betörők ellen. A közösségi oldalakra nem szabad posztolni nyaralási fotókat, amikor nem vagy otthon! (legfeljebb utólag felteszel néhányat, hogy milyen jó volt) De még munkahelyen sem kell senki orrára kötni, hogy szabadságod alatt elutazol.
Ha a szomszédoddal jóban vagy, neki viszont érdemes elmondani, hogy nem leszel otthon, nyaralni mész. Ha mozgást lát, az nem te vagy!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!