Kamera és mikrofon?

Figyelt kérdés

-Milyen mikrofon kéne ahhoz, hogy itthon vegyek fel minőségi hanganyagot? Tudjátok amit kellemes hallgatni.. mint a talk showk mikrofonjai..

-Vagy kell utólagosan valami hang "javítást" csinálni? Meséket szeretnék a leginkább mesélni, és ezért kéne valami szuper kis felvevő készülék, amit a gyerekek vissza tudnak játszani. Vagy akár videomegosztó portálon mások számára elérhetővé tenni!


Illetve van-e olyan kamera ami egy kezdő vlogoláshoz normálisabb, jól zoomol és vloggerek előszeretettel használják? Alacsony-közép árkategóriára gondoltam, és annyi vélemény vagy annyi dologról, hogy fogalmam sincs mit kéne beszereznem!



2018. júl. 2. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen kondenzátor mikrofon kell neked. Kvázi belépőmikrofon az AudioTechnica AT2020 (ennek van USB-s és "sima" változata is, neked az USB-s kell valószínűleg) és a Blue Yeti. Kb. mindenki ezeket használja, aki jó mikrofont akart venni, de nem volt pénze (vagy igénye) professzionálisabbra.
2018. júl. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha vlogolni (is) akarsz, akkor pont a hang miatt érdemes olyan fényképezőgépet, vagy kamerát venned, amire mikorfont is rá tudsz dugni. ha ilyesmiben gondolkozol, akkor inkább ne USB-s mikrofont vegyél, mert azt nem tudod kamerára dugni. ha csak otthon akarsz hangot rögzíteni, akkor jó lehet az USB.


kamerákhoz a legtöbben a Rode VideoMic család olcsóbb-drágább darabjait használják, ezek 20-30e körül kezdődnek. adapterrel akár telefonra is rá tudod dugni és úgy is elég lehet h elkezdj vlogolni vele.


ha otthon/beltérben rögzítesz hangot, akkor az sem mindegy, hogy rendezed be a teret. minél több a sík, egyenes, pláne párhuzamos/merőleges felület (falak, szekrények, asztalok, tévéképernyő, stb), annál jobban visszhangzik, doboz hangja lesz egy jobb mikorofonnak is. érdemes minél több függönyt, falvédőt, szivacsot helyezni a falakra, mint a stúdiókban is van, hogy megtörjék a hanghullámok visszaverődéseit (komplett stúdiót építeni túlzás otthonra, de azért próbálkozni egyszerű eszközökkel is lehet azért)...


a meséknél arra érdemes odafigyelni, hogy jogvédettek-e a történetek, mert attól, hogy te mondod el, a tartalom még lehet a szerző/kiadó jogtulajdona, ha egy mesekönyvből olvasod fel és lehet belőle szerzőjogi kellemetlenséged is. ha kellően régi és már nem jogvédett (általában a szerző halála után 75 év), vagy saját mesék, akkor nincs gond vele...

2018. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vlogoláshoz érdemes olyan fényképezőgépet/kamerát venni, aminek kihajtható a képernyője, hogy lásd magad. ha nem kihajtható, akkor is léteznek megoldások (akár tükör mögé, külső monitor, telefonos távvezérlő program - ha van), de ezek mind körülményesebbek, mintha csak kihajtod a képernyőt és látod magad, meg hogy mit csinál éppen a kamera. ha kifejezetten video a cél, akkor egy videókamera egyszerűbb lehet, mint egy fényképezőgép. kiforgatható képernyő és mikrofon bemenet is nagyobb eséllyel van kamerán, mint fényképezőgépen.
2018. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! Szükséges hogy sztereo legyen a rode videomic? Illetve te melyik mikrofont ajánlod 100.000 ig bezárólag?


Ahogy észre vettem kisebb a választék mikrofon téren mint kamera téren..


Bár első lenne a hanganyag számomra mindenek előtt.. de 220 ezernél összesen nem szívesen szánnék többet, anyagilag is kicsit megterheli a pénztárcámat így is!:)


Úgy hogy gondolom kamerára kéne 140-180ezer és hozzá 40-60 körül egy mikrofon?


Egy rode videomic rycote megfelel az elvárásokhoz hangterén, hogy akik nem profi studio fülesekkel hallgatják, azoknak jó hangélményt tudjon átadni?

Vagy pl rode stereo mvideomic pro szükséges lenne? (Gondolom ezen múlik hogy tudok e játszani azzal, hogy bal fülben hallják vagy a jobban?)


Illetve az adapter hogy simán kamera nelkul is tudjam használni az pl mennyire árkategóriára? 10-25?


Rengeteg kamerát is nézegettem a napokban, és próbáltam véleményeket is nézegetni, de eléggé különböző tapasztalatokat látok pl focusálás terén..

Te melyiket ajánlanád 200 ig bezárólag kb.? (Lehet azt majd később veszem meg ha muszáj 200 körül rászánni a minőségre)


Illetve a hangi utómunkára szükség van?

2018. júl. 16. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

én annyira nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy a legtöbb külső kamera mikrofon mono szokott lenni. mert nincs annyira sok jelentősége egy puska mikrofonnál, hogy sztereo legyen. kamerákba szoktak sztereo mikrofont beépíteni, de mivel ezek úgyis gyengék és majdnem ugyanott van a két mikrofon, ez ritkán jelent igazán komoly minőség inkább csak marketing. ahol nagyon fontos a sztereo hatás, azt úgyis több mikorfonnal veszi fel az ember, illetve utómunkában dolgozik a sztereo hatáson - pl. egy mikrofonnal felveszed, de eltérő arányban teszed ki a két oldalra, hogy a haladást érzékeltesd.


álltalában a Rode Videomic sorozatot szokták ajánlani kamerákhoz. szerintem kezdésnek elég lehet egy Video Micro (20e) vagy egy VideoMic Go (27e), ha komolyabbat akarsz, akkor meg 100 körül a VideoMic Pro+ (vagy a + nélküli korábbi változata hasonló hangminőséggel, de szerényebb konstrukciója miatt olcsóbban).

esetleg egy ZoomH2 vagy Tascam külső rögzítő is jól jöhet, ha nagyon fontos a hangminőség, de bonyolítja az utómunkát és a felvételi folyamatot is.

ha beszélős videókat akarsz, akkor érdemes egy ruhára csiptethető mikrofont is beszerezni, hogy a beszédhangot közelebbről tudd felvenni. főleg, ha külső, háttér zajosabb helyeken akarsz felvenni.


a mikrofon választás attól is függ, hogy mit is akarsz felvenni. ha a zene, hanghatások dominálnak, akkor fontosabb a mikrofon minősége, milyensége és hogy megtanuld jól használni.


szerintem mindenképp érdemes lehet azzal kezdeni, hogy elmész egy boltba, vagy kérsz kölcsön egyet-egyet valakitől (ha nagyon nem megy, akkor megrendeled online, aztán a 15 napos elállással élve visszaviszed, hogy mégsem felel meg). próbáld ki mindegyiket, hogy ugyanolyan körülmények között melyik milyen felvételt csinál. utána érdemes azt is kipróbálni, hogy az általad tervezett körülmények közt melyik hogyan muzsikál.


hogy mi felel meg, az első sorban a te igényeidtől függ, másodsorban a hallgatóságod hallásától. ez egy irtó személy függő terület, így nehéz a tutit megmondani. egy csomó ismerősömnek az MP3 tömörítés vacakul hangzik, ezért csak AAC formátumban hallgatnak zenét...


"Illetve az adapter hogy simán kamera nelkul is tudjam használni az pl mennyire árkategóriára? 10-25?"


az adapter mindig attól függ, mivel, hogyan akarod használni. a kamera mikrofonok szabvány 3.5" jack TRS (3 érintkezős) csatlakozót használnak. ha laptopon van külön mikrofon csatlakozó, akkor általában az is ilyen szokott lenni. ha csak headset csatlakozó van rajta, mint a (ma már csak régebi) telefonokon is, akkor abba egy 3.5" TRRS (négy érintkezős csatlakozóra lesz szükséged. ezt vagy egy TRS-TRRS adapterrel éred el, vagy egyszerűbb lehet egy TRS-TRRS kábelt venned (a TRS megy a mikrofonba a gyári kábel helyére, a 4 érintkezős TRRS csati meg megy a laptopba/okostelefonba).

az újabb telefonokon már nincsen általában jack csatlakozó, így telefonhoz kellhet típustól függően még egy Ligthning/MicroUSB/USB-C adapter is, hogy a telefonnal tudd használni hangfelvételre a mikrofont.


én kezdéshez mindenképpen azt tanácsolom, hogy telefonnal kezdj, ismerkedj, kísérletezz, szerezz tapasztalatokat. lehet, hogy az első x db. videód nem lesz annyira jó, mintha nem telefonnal csináltad volna, de ez sem első sorban a telefonon fog múlni. a telefonnal szerezhető SAJÁT tapasztalatok sokkal fontosabbak, mint bárkinek a kamerákról alkotott, de számodra sosem saját és nem is a te helyzetedben és tudásod mellett szerzett tapasztalatai.


hogy mennyi utómunkára van szükség, az első sorban a céljaidtól, a velhasználásod jellegétől, a felvétel körülményeitől, meg a te tudásodtól függ. általános szabály, ami fotóra, videóra, hangra is egyaránt érvényes, hogy érdemes mindent már elsőre, élesben eredetileg minél jobban felvenni, mert akkor kevesebb utómunka szükséges. ahhoz persze minél nagyobb szakmai tudás és rutin kell, hogy elsőre jól sikerüljön. az utómunkával viszont iszonyatosan el lehet úszni. akkor is, ha olyan sok nyersanyagot forgatsz, hogy egy fél élet kell kiválogatni belőle a hasznos anyagot és akkor is, ha olyan bonyolult utómunkákat találsz ki, hogy annyit kell vele mókolni, hogy elkészüljön.

nem véletlenül mondják, hogy a kevesebb gyakran több. egy nyakatekert, bonyolut gondolatba, megoldásba könnyű belezavarodni, sokáig tart, könnyebb közben hibázni, könnyebb nagyon elúszni vele, stb. próbálj minél egyszerűbb dolgot csinálni. minél egyszerűbben fogalmazni, minél egyszerűbben megoldani, amit lehet. a felszerelésre is ugyanez igaz. minél egyszerűbb a felszerelésed, annál kevesebb a hiba lehetőség, annál egyszerűbb kezelni, annál kisebb akadályokat és annál könnyebben tudsz leküzdeni. aztán ha már egyre több tapasztalatod, rutinod van, akkor lehet szükség esetén bonyolítani, összetettebbé tenni a dolgokat, de előbb csak rövid, kisfilmet akar csinálni, ne hollywoodi monstre produkciót, amin évekig dolgozol és végül aztán sosem fog megjelenni, mert akkora feladattá válik számodra, hogy így már nem boldogulsz vele.

2018. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!