Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon vagy Canon? Melyik a jobb?

Nikon vagy Canon? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Kezdőnek, kültéri, természet és (mozgásban lévő) állatok fotózásához.

2018. máj. 13. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
BMW vagy a Mercedes a jobb?
2018. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok évtizedes hitvita, emelkedj túl rajta.
2018. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy mondás szerint a Nikon egy fényképezőgépgyártó, a Canon meg egy fénymásológyártó, aki fényképezőgépeket is készít:)
2018. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem eldőnthető kérdés, mert a Nikon nagyon jó kültérre és álló állatokra, de nagyon rossz képeket készít mozgó állatokról és a természetről.


A Canon viszont pont mozgó állatokra és természetre jó, de kültérre egyáltalán nem való.


Valószínűleg mindkettőt venned kell.

2018. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: a természetben a ledermedt mókust most akkor mivel kell fotózni? :O
2018. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pentax-szal.
2018. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kenesei Beni válasza:
Szerintem teljes mértékben megszokás kérdése, vki szerint ide ez oda az, de használtam mindkettőt, ugyan olyan jó. Ugye a Canon átváltott más foglalatra a 90es években ezért neki jobb objektívjei vannak, de annyira nincs nagy különbség. Még talán annyi, hogy a Canonnak a live autofocus-a nagyon jó ami a videósoknak kedvez. Ha állatokat szeretnél fotózni vegyél egy használt 7D-t, egyik legjobb gép, madarakhoz tökéletes. Ha pedig több pénzed van akkor a D500 szerintem vitathatatlanul a legjobb ilyen célra, meg ugye ott a D850 a 9fps-sével, de na...:)
2018. máj. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87 márciusában jelent meg az EF bajonettes EOS rendszer Canonéknál, de nincs olyan messze az a 90-esektől.
2018. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kenesei Beni válasza:
Jó igaz, nem google-ztam rá külön ;)
2018. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szovjet megszánó ***** válasza:

Canon árban, Nikon gyártási minőségben.

(Nikonos vagyok)

2019. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!