Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért villog a felvételen az...

Miért villog a felvételen az új kocsik led világítása?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy az újabb kocsik led világítása a felvételeken villog, miért? Tudom, hogy valami az fps számmal lesz, de el tudná nekem valaki ezt magyarázni érthetően?

2018. ápr. 4. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Magasabb fényerőt lehet elérni ha a ledeket impulzussal vezérled, nem pedig folyamatos egyenárammal. Olyan gyorsan kell nyilván megtenni hogy az emberi szem folyamatosának lássa.

Nagyobb áramot tudsz így áthajtani a leden, mert mire kezdene melegedni, már meg is szűnik az impulzus és a kettő között meg van egy kis pihenő ideje.

Ugyanígy van villogtatva az lcd tévék háttérvilégítása és a ledes izzók is.

2018. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszönöm!
2018. ápr. 4. 20:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Az #1-est még kiegészíteném annyival, hogy magán a felvételen ez miért így jelentkezik. Jó nyomon jársz kérdező, amikor az FPS-re gondolsz, de van más tényező is. Amire #1-es utalt, hogy a világításnál fontos szempont, hogy ne villogó, hanem folyamatost fényt lássuk, az az ember esetében pontosan 48Hz-nek felel meg, tehát másodpercenként ennyiszer kell minimum felvillannia a lámpának, tévének, hogy egyenletesnek véljük azt. Itt térnék vissza a kamerára. Az FPS azt jelöli, hogy másodpercenként hány kép készül, azt azonban nem tudjuk meg, hogy milyen gyorsan készülnek ezek a képek. Ha 25 FPS-sel és 1/50-es záridővel készül, az azt jelenti, hogy egy képkocka a másodperc 1/50 része alatt készül el. Értelemszerűen a záridő az FPS-nél csak kisebb lehet. Tehát ha a kamera elég rövid idő alatt készít képet, akkor akaratlanul is elkap egy-egy olyan pillanatot, amikor a fényforrás épp "pihenő" állapotban van.


Bonyolítsuk kicsit tovább? :) Ezzel párhuzamosan az összes átlag felhasználóra tervezett kamera olyan érzékelővel rendelkezik, ami a kép tetején lévő pixeleket olvassa be először, és halad folyamatosan lefelé. Ez is időbe telik, ami befolyással van arra, hogy jeleníti meg a fényt. Erre példa, hogy ha már kameráztál vakut használó fotós mellett, akkor tapasztalhattad, hogy a vaku felvillanása csak a kép felső, vagy alsó felén látható, a másikon mintha meg se történt volna. Ez az előbb említett tulajdonságból származik.

2018. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Ment a zöld!😊😊
2018. ápr. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!