Rebel888 kérdése:

Hogyan tudom a Nikon DSLR gépet USB kábellel táv-kioldani?

Figyelt kérdés
Adott egy Nikon DSLR amit összekötöttem a saját és egy OTG kábellel a telefonmhoz. Melyik alkalmazást töltsem le, hogy működjön a távkioldás, időzítés, záridő stb a telefonon keresztül?

2018. febr. 3. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszer van a telefonodon és milyen típusú fényképezőről van szó?
2018. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyémmel Androidon edig ez működött:

[link]


Egyedül a TimeLapse mód a plusz funkció. De, ha nem ragaszkodsz az USB kábelhez, akkor kb. 2000-3000 ft körül kapsz távkioldó távirányítót boltban (mert a Nikonokon van infra port). Vagy a mobilhoz is tudsz venni 1-2 dollárért e-bay-en jack dugóba illeszthető infra adót, amihez már csak egy távirányító appot kell letölteni a telóra.

2018. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszló:

D7100, a telefon Androidos Huawei P9


2. válaszoló:

Ezt én is letöltöttem, de nagyon nehezen kapom el vele a fonalat. Vagy vegyem meg a teljes verziót? Nálam sokszor nem igen reagál, meg nem is értem, hogy most hogy exponál e vagy sem. Biztos én vagyok a hülye de jól esne ha valaki elmagyarázná.

2018. febr. 4. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:

az Androidos programokat nem ismerem, de egy DSLR-nél nem könnyű USB kábellel olyan messzire menni a géptől, hogy ne halld, hogy exponál-e, szóval azt nem nagyon értem, hogy nem tudod h exponál-e


kommenteknél írják az App store-ban, hogy nem minden modellel működik, a kompatibilitási kérdést érdemes lehet megnézneda weboldalukon:

[link]


illetve írhatsz a fejlesztőknek is, hogy mi újság (a teljes verzió megvétele előtt mindenképpen érdemes)admin@photographersarsenal.com

2018. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én csak párszor próbáltam ki az appot, és nem vettem meg a teljes verziót. Mint azt írtam, nem vettem túl sok hasznát (meg nem is teljesen kompatibilis az én Nikon gépemmel). Én továbbra is a távirányítót (ML-3) ajánlom hozzá (amiből kb. 2-3 ezerért kapsz utángyártottat), vagy valami mobil appot, ami IR porton keresztül távirányítja. Ha a mobilodon nincsen infra távirányító, akkor a jack dugóba lehet kapni infra portot. Már úton van a 3,5 mm-es jack dugóba dugható IR portom, ha megérkezik beszámolok róla, hogy tudja-e vezérelni a Nikonom.


Nekem D3400 van, és nekem azt írja a könyve, hogy a BULB módban amikor megnyomod a távirányítón a gombot, akkor elkezdi a hosszú expozíciót, amikor mégegyszer megnyomod, akkor abba hagyja. Nagyjából úgy vettem ki, hogy ugyanazt tudod csinálni távirányítóval, mintha megnyomnád az exponáló gombot.

2018. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen számolj be róla hogy milyen az az infraport. :)
2018. febr. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!