Hogy lehet elkészíteni?

Figyelt kérdés
Tudjátok vannak ezek a színesporok, amiket általába fotózáshoz szoktak használni. Több színben is láttam videókban. Egyik nap kaptam volt egy videót amiben ilyet készít a csaj. Azóta sem kapom azt a videót akiben az elkészítéséről beszél ennek a pornak. (Van egy füst változata is, ne tévesszétek össze nem ugyanaz)

2017. dec. 3. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Hát én fotózáshoz használok vakut, állványt, közgyűrűt, távkioldót... De porokat...?
2017. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én port biztosan nem szórnék szét a levegőben, mert belemegy mindenbe... Értsd: A fényképezőgépbe is.
2017. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem te arra a színes festékporra gondolsz, amit az indiai Holi fesztiválokon használnak és ami az utóbbi években nyugaton is népszerű lett a mindenféle color partik és színesporos futások alkalmával. gondolom vannak, akik kreatív(?) fotózásokhoz is használják.a


az indiai változat

https://www.youtube.com/watch?v=wF8d7s66dBM


és a nyugati változat

https://www.youtube.com/watch?v=Hh-o5g4tLVE


hogy hogyan és miből készül, azt nem tudom. biztosan lehet házilag is csinálni, de nem hiszem, hogy érdemes lenne bajlódni vele. elvben valami természetes alapú festék, amit vízzel könnyen le lehet mosni és nincsen vegyi hatása, remélhetőleg nem is allergén. szerintem ha rákeresel, hogy "holi colo powder" egy csomó webshopban is megtalálod, bár hogy ezek tényleg biztonságos, káros vegyianyagoktól mentes festékből készülnek-e, arra nem vennék mérget.

bárhonnan szerzed is, mindenképp érdemes kis mennyiséggel tesztelni, hogy vízzel könnyen lemosható-e nyom nélkül...

gnagyon könnyen beszűrődik a réseken a gép belsejébe, ahol brágódhat, lerakódhat és nagyon csúnya meghibásodásokat okozhat. ha ilyen porral akarsz fotózni, akkor mindenképpen érdemes a gépet nagyon alaposan körbetekerni nylon zacskóval, ragasztószalaggal leragasztani a széleket, minél kevesebb rész lógjon ki a gépből. aztán érdemes valami optikai tisztításra alkalmas (vagyis olajat nem tartalmazó) nagy nyomású levegő spray-el lefújni a gépről a festékport és semmi esetre se cserélj objektívet a poros környezetben, mert az érzékelőre és annak környezetében is lerakódik, aztán marha nehéz lesz kitisztítanod a gépből.


a festékpor bőrről, hajról és ruháról elvben könnyen lejön vízzel, de a fényképezőgépen, pláne apró részekben lerakódva egyáltalán nem biztos, hogy olyan könnyen lejön, úgyhogy a gépet inkább száraz ronggyal, levegővel próbáld letisztítani, ne folyó vízzel vagy nedves ronggyal.


ha nem zárt helyen fotózol a porral, hanem szabadban, akkor egy kicsit jobb lehet a helyzet, mert a szél könnyebben elfújja, nem áll meg egy zárt térben a por, de azért akkor is érdemes nagyon körültekintően kezelni, mert aligha éri meg a géped tönkretenni vele.

2017. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!