Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok segíteni? (Remélem...

Tudnátok segíteni? (Remélem érteni fogjátok a kérdésemet lentebb. )

Figyelt kérdés

Egy 4k (2160p) minőségű videót és egy 1080p felbontású videót összevágunk egy videófájlba, és felrakjuk youtubera.

Mivel a youtube egységesen kezeli a videót, és az 1080p-ből nem tud 4k-t csinálni, a 4k minősége 1080p-re redukálódik? Vagy esetleg a 4k élessége megmarad, viszont névlegesen csak "1080p" felbontást lehet beállítani a teljes videóra a kis fogaskeréknél?



2017. nov. 27. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha te magad nem interpoláltad fel a 1080p videódat 4kra akkor a youtube nem hiszem hogy megteszi. Ha meg csak a felbontását növeli meg attól még nem lesz full FDnál jobb a minősége.


Másrészt ha a 1080p videód már eleve interpolálva van akkor nem tudod tovább növelni a videó felbontását érdemben.


Harmadrészt én sem tudok arról hogy a you tube átlag felhasználónak full HDnál jobb felbontást biztosítana.


Következésképpen legvalószínűbb, hogy a z 1080p-s videód nem lesz 4k-s a youtubon és valószínűleg a 4k is redukálódni fog 1080pre.

2017. nov. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha összevágsz két videót, azt eleve célszoftverrel teszed, nem? Annál, mikor rendereli a kész videót a kettőből, meg kell adnod, mi legyen a kész videó formátuma. Az viszont a kész videó egészére érvényes lesz, ha jól tudom.
2017. nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egy 4k (2160p) minőségű videót és egy 1080p felbontású videót összevágunk egy videófájlba, és felrakjuk youtubera."


És ennek a közös videónak mekkora a felbontása és a bitrátája?

A 4K-ából csinálsz 1080p-ét, vagy az 4K-hoz nagyítod fel a Full HD anyagot? Ami ugye részletesebb nem lesz, csak a pixeleket tudod nagyítani. Vagy az 1080p -és videónak adsz fekete széleket addig míg el nem éri a 4K pixelszámait.


Elég értelmetlen a kérdés, fuss neki még egyszer!

2017. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi 3. :D Nem a nagyítás, vagy a kicsinyítés a cél. Egyébként a 2. válaszoló rávilágított, hogy a sony vegas, vagy az adobe premier pro és társaik már a szerkesztés végeztével feltöltés előtt egységes videóminőséget hoznak létre. Ezt el is felejtettem számításba venni. Viszont kár, hogy ha egy videótartalmat 2 kamerával szeretnék fölvenni, de csak az egyik 4k felbontású, akkor nem tudom kihasználni annak maximális felbontását a fullHD képarányának nemkívánatos megváltozása nélkül. Na majd csinálok egy ilyen tesztet élőben és megnézem, hogy lehetne kihozni a maximumot egy ilyen setupból, hogy a kamerák közti váltás a lehető legkisebb mértékben legyen zavaró a nézőnek.
2017. nov. 28. 01:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Na tisztázzunk pár dolgot! :)


1. Ahogy már előttem utaltak rá, a youtube nem szelektál egy-egy videón belül, tehát ha a Vegasban egy 720p-s nyersanyagot 4K-ban exportálsz, az a youtube számára 4K-s tartalom lesz (függetlenül attól, hogy a valóságban nem úgy fog kinézni).


2. Az egyik válasszal ellentétben: de, a youtube engedi a 4K-t, és semmiféle redukálás nem lesz a felbontást tekintve.


3. És igen, ha megteheted, töltsd fel 4K-ban. Hogy miért? Mert a 4K-t magasabb bitrátával tömöríti a youtube, mint a fullHD-t. Tehát a 4K-s tartalmad mellett a HD anyagod is jobb minőségű lesz, mintha csak sima 1080p-ben töltötted volna fel. Ez utóbbi nem látványos különbség, csak ezért én nem interpolánám fel a HD anyagaimat, de jobban jársz vele, mintha a 4K-s nyersanyagot butítanád le.

2017. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!