Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kamerát vegyek 2017ben?...

Milyen kamerát vegyek 2017ben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval egy fényképező gépet keresek, haladó illetve idővel "profibb"

képek készítéséhez. Először a tükörreflexes gépeken gondolkoztam, de mivel sok fajta képet akarok készíteni így egyenlőre lemondtam róla.

Úgyhogy most nézegettem a bridge fényképezőgépeket, de nem tudok választani. Lehetőleg mostani új modellek érdekelnének. Ami vetekszik egy tükörreflexes géppel is talán. Vagyis tudjon mindent profin. Tudnátok párat írni amik a legjobbak hogy tudjak közülük választani? Árban mindegy, jöhet a legolcsóbbtól a középárazásig. Megnéznék mindent. Illetve tanácsot is meghallgatok. (NEM hobbi fotózásra kell.) Köszönöm előre is.



2017. nov. 5. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan bridge, ami vetekedne a legegyszerűbb DSLR-rel. Nem tudod egyiket sem teljesen manuálisan vezérelni, és nem fogsz változatos képeket csinálni egy beépített objektívvel.


A képérzékelő minden esetben kisebb, a bejutó fény úgy a rekesz is, tehát ne is állódj róla, hogy művészkedni fogaz vele, és mosott hátteret meg ilyeneket csinálsz majd. Tájképfotózásra jó lehet.


Vegyél egy olcsó DSLR-t meg néhány használható obit hozza. Még egy tisztességes vakut.

2017. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdés csak az hogy milyen méretű képet szeretnél kihozni az elkészült anyagból?
2017. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor akarj nemhobbifotózni ha tudod, hogy mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél. Az amit Te keresel egy professzionális fotós felszerelés, területtől függően nyolc-tízmillió forintba kerül és azzal is csak akkor tudsz majd "profibb" képeket készíteni ha megtanulsz fényképezni (3-5 év).
2017. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy fogalmad sincs erről az egész fotográfiáról. De már rögtön haladó és profi akarsz lenni.

Full gagyi a kérdésed.

"mivel sok fajta képet akarok készíteni így egyenlőre lemondtam róla. "

Na ez akkora ökörség mint ide Okinawa.

Egy darab fényképezőgéptől még nem leszel profi.

A háttér elmosás az csak egy dolog, amitől mindenki " be van ájulva".Felteszik a gépre az 1.8-as 50 mm-est és mindjárt profi fotósnak képzeli magát mindenki mert mossák a hátteret, bár erre a 135mm-es mégjobb...

A jó képeket tudni kell "fényelni".

Magyarán világítás technika!!!

Ehhez kellenek különböző eszközök, diffuser, derítőlap, softbox, vaku, rádiós vakuvezérlő....háttér, studio vaku...stb...stb...

2017. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annyit korrigálnék, hogy bridge géppel is lehet hátteret mosni (egy szintig persze), szóval az már nem az olcsó zsebkompakt kategória, leszámítva a tényleg pici szenzort.

Ha nem sürgős a dolog, én minden kezdőnek azt javaslom, hogy tanulmányozza a Flickr fotóit. Tudsz keresni témák, kulcsszavak szerint, és a fotók info ablakában láthatod, milyen géppel-objektívvel-beállításokkal készültek. Ebből már be tudod mérni, milyen cucc lehet az, amivel a neked tetsző témákat érdemes lőni.

2017. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na szóval jelenleg még csak tanulom a fotográfiát, nem mondtam hogy profin értek ehhez, azért gondoltam egy bridge gépre mert ahoz viszonylag olcsón hozzá lehet jutni, amit elméletben tanulok azt akarom a gyakorlatban is elsajátítani. Utána lecserélném a gépet.

És sok mindent akarok fotózni igen. Kezdve a makrótol. Viszont ha nincs olyan bridge gép akkor estleg ez? [link]

És egy makró objektívet vennék plusszba?

Vélemények a gépről? Bridge gépet pedig nem volt lehetőség hogy kipróbáljak eggyet is. Ezért is érdekel a vélemény róla.

De akkor maradok a DSLRnél.

2017. nov. 6. 22:40
 7/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. nov. 6. 22:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt hogy "profibb" úgy értettem hogy sok beállitási lehetőség legyen, bocsi a megfogalmazásért.
2017. nov. 6. 23:48
 9/10 anonim ***** válasza:

"idővel "profibb" képek készítéséhez. "


Ehhez itt van pár videó:


[link]

[link]

[link]

[link]

2017. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"haladó illetve profibb képek" nincsenek. a képek jók vagy rosszak lehetnek. esetleg valamilyen mértékű átmenet a két véglet között.

a fotós lehet amatőr, hobbi fotós, profi, de ezek is definíció függően értelmezhetőek. általában profi az, aki fotózásból él. mindenki más amatőr. hobbi fotósnak meg azt az amatőrt szokás hívni, akinek fotózás a hobbija, ezért sokat fényképez, de csak kedvtelésből teszi, nem ez a munkája és megélhetése.

hogy valaki amatőr, profi, vagy hobbifotós, az semmit nen árul el róla, hogy jók vagy rosszak a képei. ideális esetben egy amatőr hobbista képei ugyanúgy lehetnek zseniálisak (ott van pl. az óvónő Vivian Maier, akinek a zseniális fotóit csak a halála után fedezték fel és a kiállítása most látható a Mai Manó Házban).

rosszabb esetben egy profi is lehet béna, hiszen ismerünk rémesen rossz profi szakácsokat is, akik főzésből élnek annak ellenére, hogy bármelyik háziasszony jobban csinálja náluk. ideális esetben nem ez az átlag és aki hivatásszerűen űzi a mesterségét, az elvárható, hogy jobban értsen hozzá és jobb minőséget produkáljon, mint az amatőrök. de ez nem értékjelző. egy hivatásos sofőrnek is illene jobban vezetnie egy hétvégi autósnál. többnyire így is van. de a hivatásos sofőrök között is vannak bénák, meg a kocasofőrök közt is vannak zseniálisan vezetők.


a gép meg csak egy eszköz a fotózáshoz, a képet a fotós készíti. a gép csak lehetővé teszi, vagy rosszabb esetben akadályozza ezt. persze lehetnek olyan paraméterei egy gépnek, ami miatt alkalmasabb ilyen vagy olyan feladatra, de alapvetően egy kellően felkészült fotós szinte bármilyen géppel képes hasonlóan jó minőségű képeket készíteni. a jobb és rosszabb gép csak azt befolyásolja, hogy mennyivel könnyebb a dolga. a legtöbb fotós már 100 évvel ezelőtt is képes volt (sok esetben a mai képeket megszégyenítő minőségben is) fotókat készíteni.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó neked az a gép és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


hogy telefon, kompakt, bridge, MILC, vagy DSLR gépet veszel, azt leginkább az igényeid függvényében érdemes belőni. a telefon és a kompakt a kis méretet képes nyújtani, de szerényebb minőséget és lehetőségeket. a MILC és DSLR gépek cserélhető objektívesek, lényegesen szabadabb beállítási lehetőségekkel és nagyobb kreatív szabadsággal. mivel egy komplett rendszer épül köréjük, szinte korlátlanul bővíthetőek, fejleszthetőek az igényeidtől függően és ha bármivel nem vagy elégedett a rendszerben, akkor elég egyetlen modult lecserélni (legyen az a váz, objektív, vaku, szűrő, fényterelők, vagy akár videózás terén mégtovább bővíthetők külső monitorral, mikrofonnal, hang- vagy akár képrögzítővel, stabilizátorokkal, mozgató berendezésekkel, stb.).

a bridge gép meg egy kényszerű kompromisszum a kompakt gépek és a cserélhető objektívesek között. viszont a legtöbb esetben elég rossz kompromisszumot jelentenek, mert se kicsik lenni nem tudnak, hiába gyártják egybe az egész gépet, viszont igazán rugalmasak sem tudnak lenni, pont azért, mert minden egybe van gyártva, így semmelyik komponens nem cserélhető, csak nagyon limitáltan bővíthető és ha bárminek a minőségével elégedetlen vagy, akkor az egész gépet kell cserélned, mert se a váz, se az objektív nem cserélhető önállóan. ráadásul mivel ezekben általában nagy átfogású objektívek szoktak lenni és egy olcsóbb kategóriát képviselnek, így még a minőség sem szokott olyan rózsás lenni, hiszen mind méretben, mind átfogásban, mind árban kénytelen a gyártó kompromisszumokat kötni, ezt pedig csak a minőség rovására képesek megtenni.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2017. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!