Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az N betű mit takar az alábbi...

Az N betű mit takar az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy eladó gép canon 1D mark II N

85ezer.

42ezer expo


2017. szept. 30. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az N jelölés frissebb kiadást jelent.Újdonságok: 2,5"-es,jobb betekintési szögű kijelző,nagyobb buffer,új képmódok,dual cf/sd slot.
2017. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 30. 14:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt 1D Mark II, természetesen azon is volt CF és SD kártyahely is.


Az az igazság, én már 2009-ben, mikor megvettem, megkaptam egyik munkatársamtól, hogy: hát azt meg minek kellett megvenni? Azóta meg eltelt 8 év, ha jól számolom... A 2004-es gyártmány fícsörei már furcsák voltak a két évvel későbbi 30D kezelhetőségéhez képest, például a bal oldalon fent levő 3 gombot bizonyos funkciókhoz egyenként kellett nyomni, másokhoz meg egyszerre kettőt. A képminőség meg érdekes volt, mert kicsit furi volt, olyan volt, mintha könnyes szemmel nézted volna a monitort, vagy mintha egy festő a fénykép alapján festményt készített volna. Ez alighanem azért volt, mert a 8 megapixel a nagyobb képérzékelőhöz kicsit kevés volt a 8Mp-s APS-C után. De ez csak feltételezés, viszont az tény, hogy a megvétel után a szubjektív érzésre vonatkozó megjegyzésekre bukkantam fórumokon másoknak is volt ez a feelingje.

Én már nem venném meg az öreg csatakancát. Mondjuk én 5 éve adtam el 90-ért, már azon is csodálkoztam, hogy elvitték.

Az N megnövelt LCD-je még mindig rettenetesen kicsi.

Van még némi különbség, az M2-nél a file neve egyedi kóddal kezdődött, ami megváltozhatatlan volt, az N-nél meg már nem.

Valamint, ha az M2-nél a számozás elért 9999-ig, akkor ciki volt, az N-nél meg automatikusan új mappát gyárt, és újra kezdi a számozást.

(A kártyáknál a különbség az az N modellnél, hogy több variálási lehetőség van, mit hová mentsen, az egyszerű Mark2-nél vagy egyik, vagy másik, vagy mindkettő kártyára lehetett menteni, az N-nél meg olyant is lehet választani, hogy RAW+JPG felvételezésnél egyiket ide, másikat oda.)

2017. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az Indexesről van szó, most látom, ma 75-ért adja, egyre kevésbé rossz üzlet. :)

Nem tudom, az akkukkal mi a helyzet, nagyon sokat bírnak, de cserébe irgalmatlanul nehezek, és gondozni kell őket (rendes kisütés és töltés), mert ezek még nem lítiumok. Hogy ezek hol pótolhatóak, na, az is kérdés. És pár éve sokat erőlködött valaki, hogy szerezzen egy töltőt, de ahhoz alighanem már kell venni egy komplett gépet. A töltő is akkora, mintegy orosz trolibusz.

Én Canon helyében ebbe a gépbe valamelyik szokásos akkuból raktam volna bele hármat, de hát én csak én vagyok.

2017. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!