Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR filmezéshez milyen gépet...

DSLR filmezéshez milyen gépet vennétek?

Figyelt kérdés
Fesztiválvideókhoz valamint videoklipek készítéséhez venném. Canon 5d mark ii, Canon 70d, Canon 6d, ezeket néztem ki eddig. Más márka is szóba jöhet bár úgy tudom hogy a canon-t szokták inkább videózásra használni. A keret 250-350k.

2017. szept. 28. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Sony A7, sőt, Panasonic gépei. Miért akar mindenki dslr-el videózni?
2017. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Sony A7 valóban király, van konkrétan videózáshoz szánt verziója is (csak nem tudom már melyik). A legjobb talán az benne, hogy bármilyen régi obit tudsz rá adaptálni, és elég olcsón kaphatsz igen jó minőséget.
2017. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lumix GX80 is jó, tud 4K videót, van belső stabilizátora és nem is melegszik (asszem a Sony Alphák szoktak). Viszont hamar merül az akku, mindenképpen kell tartalék belőle.
2017. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1. válaszoló Te sony A7-est használsz? Ha igen vagy hasonlót miért ajánlanád inkább a dslr helyett?
2017. okt. 1. 07:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

inkább a Sonykat tartják mostanában legjobbnak, mert fejlettebb, nagyobb érzékenységű a szenzor, komoly kontraszt átfogással és sok videózást segítő szolgaáltatást kínálnak. szemben a Pana, Olympus, társaival nekik van full frame gépük, így a gyújtótávolságok ugyanúgy működnek, nincs szorzó. sok videós váltott Canonról Sonyra, viszont a gépeik és az obik pláne drágák, a szerviz támogatás meg nem bitzos, hogy van olyan szintű, mint a Canoné. nekem mondjuk sem a formájuk, sem a kezelésük nem tetszik, de ízlések és pofonok.


viszont a géppel csak nagyon ritkán áll meg a vásárlás, mert kell hozzá legalább egy, de inkább több objektív és egy csomó egyéb tartozék. a DSLR videózás különösen eszköz igényes, mert a fényképezőgépek (nem csak a DSLR-ek, hanem a MILC-ek sem) alapvetően nem videózásra lettek kifejlesztve. nem videókamerák, amit többé-kevésbé magában is tökéletesen lehet forgatásra használni. a fényképezőgépek köré egy komplett filmes kamerát fel kell építeni, hogy filmezésre használható legyen. kell egy állvány, kocsi, slider, daru, vagy valmilyen stabilizátor, amivel fixen tartod, egyenletesen tudod mozgatni. enélkül vagy imbolyog és élvezhetetlen a felvételed, vagy ha csak leteszed a kamerát és úgy hagyod statikus és unalmas lesz. kellenek általában mindenféle tartó és rögzítő keretek, karok, amikre fel tudod a különféle dolgokat szerelni a kamerára, kellenek a kézi fókuszáláshoz fogaskerekek, tárcsák, nem árt egy a beépítettnél nagyobb, de még könnyen hordozható, akksis külső monitor, árnyékolók a képernyőhöz, objektívhez, külső mikrofon(ok) a jó hangminőséghez, kábelek az eszközök csatlakoztatásához, folyamatos fényű fény források, ha komolyabb dolgokat is be akarsz világítani, akkor egynél több is, stb. persze mindent lehet egyszerűbb és komolyabb eszközparkkal is csinálni, de ha komolyan akarod csinálni, akkor nem fog a dolog megállni az első gépvásárlásnál.


a Canonnak nagyon széles az objektív kínálata, sok minden van a használt piacon is, így elég gazdaságosan lehet válogatni és az egyre újabb gépeik egyre jobbak. a Sony nincs olyan régen a piacon, így az új és pláne a használt kínálat nem olyan széles. adapterrel (szinte?) bármiylen objektívekkel elmegy, így nem muszáj Sonyval használni a Sonykat sem és a Sonynál még az AF használat is megoldott (bár állítólag az adapterrel nem mennek annyira jól). viszont Canon gépre is lehet M42 obikat tenni, sok filmes használja is őket, mert jó minőség olcsón és mivel nem nagyon kell nekik az AF, ennek hiánya sem okoz nekik gondot.


viszont az a kérdés, hogy pontosan mit és hogyan is szeretnél csinálni, mert két totálisan eltérő múfajt jelöltél meg. a fesztivál videózás ad-hoc, riport jellegű tevékenység. kiszámíthatatlan, hogy mikor mi történik, neked kell alkalmazkodni, mert ráhatásod nincs a történésekre, max egy állványra tudod feltenni a kamerát, vagy valamilyen válltámaszt, esetleg kézi stabilizátort használsz hozzá és ennyi. nincs mindig lehetőség objektívet, vagy plánt váltani, sőt élességet állítani sem mindig, mert bármi történhet rendkívül hirtelen is. a hangok felvétele meg külön kihívás egy fesztiválon, ahol milliónyi zajforrás, beszédhangok és egymást túlharsogó színpadok zajai keverednek egymással.


egy videoklip viszont kb. játékfilmes műfaj, előre mindent kitalálsz, megtervezel, leszervezel, megrendezel és ha nem úgy történik, ahogy szeretenéd, akkor megállítod, átrendezed, újra felveszed. mindent te irányítasz, te dirigálsz, te világítasz be olyanra, amilyen végeredményt szeretnél. a kamerát úgy használod, ahogy akarod, ha akarod, akkor egy építkezési darura is felszerelheted, mert a saját filmednél semmi nincs útban, hiszen minden a te irányításod alatt áll, a dolgok alkalmazkodnak az igényeidhez és nem neked kell alkalmazkodni. a lehetőségeidnek csak a költségvetés szab határt.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, esetedben a DSLR videózásról is. hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked. szakkönyveket nehezebb találni róla, pláne magyarul, de azért a neten elég sok mindent lehet találni a témában, sőt szerintem tuti vannak videós tanfolyamok is, ahol megtanulhatod, hogyan kell ezt csinálni és ha már meg van a tudásod, akkor el fogod tudni dönteni, hogy mire is van szükséged.


videózáshoz talán leginkább azok a fő kérdések, hogy milyen felbontásokat (pl. FullHd, 4k), formátumokat, tömörítéseket, frame rate-eket tud (pl. tud-e nagyobb sebességgel felvenni lassításhoz), milyen videós funkciók vannak benne (pl. focus peaking, zebra, stb), milyenek a hang be és kimenetei, milyen a video kimenete monitor használathoz, milyenek a kezelőszervei és például van, akinek fontos szempont a kihajtható, forgatható LCD, ami különösen fontos lehet, ha magadat (is?) akarod videózni, mint a vloggerek szokták.


az sem utolsó szempont pl. h mennyire akarod majd manuális élességállítással használni, vagy mennyire van szükséged és igényed automatikus élességállításra. profi filmesek és videósok általában kézzel állítanak élességet, manuál fókusszal követnek le mozgásokat. viszont ha nem értesz hozzá és nincs benne gyakorlatod, akkor ez neked nehezen, vagy egyáltalán nem fog menni és csak szenvedni fogsz vele. a régebbi Canon gépekben (pl. 5D mk2) pedig még vagy egyáltalán nem volt AF videózáshoz, vagy ha volt, akkor is csak nagyon butácska és lassú, ezáltal nem igazán használható. az újabbak már jobbak ezen a téren, de még itt sem biztos, hogy bármelyik gép tökéletesen megfelel.

2017. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!