Hogyan fotózzak úgy, hogy az egész modellem éles legyen?
Egyszerű megoldás: fotózz a telefonoddal.
Bonyolult és időigényes megoldás: tanuld meg használni a fényképezőgépedet. Olvasgass kicsit, nézz utána, mi mire való, és előbb-utóbb rájössz arra, hogy szűkebb blendével érhetsz el nagyobb mélységélességet.
Javaslom olvasgass fotózási technikákról és szerezd be hasonló célból a készülék használati utasítását.
Elsőre csak annyit írnék: a mélységélesség és a rekesz összefüggenek.
1. Mérd vagy becsüld meg hogy mekkora mélységélességi tartományra van szükséged
2, Határozd meg a szükséges blende értéket a tárgytávolság függvényében
Idáig iskolás a dolog ez le van írva mindenhol.
A problémák akkor kezdődnek amikor az AF a mélységélességi tartomány végét a te modelled legelejére állítja be így a mélységélességi tartományban a modellnek kb. az orra helye lesz éles. Illetve az éles tartományban nem helyezkedik el semmi vagy csak lényegtelen dolgok
Megoldás: Először hátulra fókuszálj és aztán előre. Így működni szokott. Ha nem akkor a manuális fókusz a megoldás. Kis gyakorlással ki tudod tapasztalni hogy hogyan tudod megfelelően belőni a mélységélességi tartomány pozícióját úgy hogy az orra hegyétől a hátán lévő szőrszálakig minden éles legyen.
(először hátulról fókuszálsz előre és amikor az orra hegy kezd életlenedni akkor egy kicsit visszatekersz)
Az F értéket magasra tolod...22-re akár, a fókuszt ráteszed a hozzád legközelebbi pontjára az alanynak...orrára, ha éppen az.Remélhetőleg használsz vakut vagy hosszú záridő szükséges nagyobb iso-val.
A másik, hogy több képet csinálsz más fókuszpontokkal és azokat egymásra teszed, így minden éles bár az alanynak piszkosul mozdulatlanul kell maradnia....
"Az F értéket magasra tolod...22-re akár, a fókuszt ráteszed a hozzád legközelebbi pontjára az alanynak...orrára, ha éppen az.Remélhetőleg használsz vakut vagy hosszú záridő szükséges nagyobb iso-val. "
Jah, kiváló tanács, tapsvihar!
A diffrakció meg majd másfelé néz amíg fotózol
A modellt pedig a verőfényes déli napsütésbe állítjuk, hogy a 22-es rekesz mellett is legyen elég fényünk, hiszen olyankor a legjobbak a fények, esetleg telibe verjük alaposan vakuval.
Az nagyobb záridő is kiváló tanács, bármelyik alany gond nélkül visszatartja a lélegzetét a 22-es rekesz mellett szükséges ideig, hogy be ne mozduljon, a magas iso meg különösen jó, mert a zajtól nem fog látszani a sok bőrhiba, így lehet spórolni egy csomó utómunkát.
Egyébként miért csak 22-re tekerje be? Van amit 36-ig is lehet, ha már lúd...
# 8
Jól megmondtad az "okosat", fikázni azt tudsz, de értelmet-lehetőséget-megoldást már kinyögni a kongó bucidból már...
Próbálj a kérdésre válaszolni bár ha nincs eszed sem hozzá, inkább nyalj konnektort;)
profikám.. előttem leírták a jó megoldást, rekeszelni kell addig, hogy elérjük az áhított mélységélességet. ezt nem lehet nagyon ragozni, a kérdező egy 1.8/50-et használ, vélhetően 1.8 környékén, és így rossz esetben akár már az is előfordulhat, hogy csak az orr lesz az éles, de egyik szem sem.
amit viszont te leírtál az a nettó marhaság kategória... értem, hogy profibuki vagy, de fotós semmiképpen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!