Miért írták rá sok régi manuális objektívre, hogy "auto"?
A beugró blende miatt. Ha a manuális rekeszt beállítottad, akkor könnyen lehet, hogy a töröékes prizmában a fényszegény kép miatt már nem tudsz élességet állítani.
Beugró blendénél beállítod a rekesz értékét, de élességállítás közben az objektív blendéje nyitva van. Az exponáló gombot félig lenyomva áll be a blende a beállított értékre.
"Az exponáló gombot félig lenyomva áll be a blende a beállított értékre."
nem, ez nem igaz! van külön gombja a beugro blende működhtetésének, egyébként pedig csak expozíció közben ugrik be.
A félig lenyomott gombnál csak AF van, ez pedig mindig teljesen nyitott blende mellett történik, a régi gépeken meg nem nagyon volt félig lenyomás
Én tudom mit írtam, de te úgy tűnik nem.
Ha figyeltél, nincs autofokusz, de te csak mantrázod:
"A félig lenyomott gombnál csak AF van, ez pedig mindig teljesen nyitott blende mellett történik, a régi gépeken meg nem nagyon volt félig lenyomás"
Nos, volt félig lenyomás, ha lett volna Prakticád, Zenited, tudnád hogy van. A zárat még nem süti el, de a blende beugrik.
Nem kéne megmagyarázni, hogy hogyan működnek a rági filmes gépek, főleg akkor, ha ott sem voltál, amikor ezeket még használták.
Valóban volt "félig lenyomott " állapota a Prakticáknak meg a Zeniteknek (figyelem: már amelyiknek!!) de az jellemzően csak a fénymérőt aktíválta. Itt pl. egy rekeszbeugrasztó gomb látható 2 óra irányban az expógomb felett, az a fekete lapát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!