Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a koncert és a természet fotózás. Most kezdenék el fotózni, de nem nagyon értek még hozzá, hogy milyen gépet vegyek. Nekem fontos a minőség és, hogy a nyakamba tudjam akasztam a gépet. Koncertre és természetbe milyen gépet ajánlanátok ami nem annyira drága, de jó egy kezdő fotósnak.

#nyakpánt #koncertfotózás #te részét fotózás
2016. dec. 30. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy nem annyira drága?
2016. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Canon EOS 1300D, vagy ha kicsit kevesebbet akarsz fizetni akkor 1200D. Mindkettő jó belépő szintű DSLR, és mellé egy Canon EF 50mm f/1.8. Ha nagyon húz a szíved a zoomhoz akkor Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II, kitben a géppel amivel veszed (az 50-es nincs kitben). Mindkettő jó gyakorló objektív, viszont szerintem az 50mm-esnek jobb a képminősége. Persze nem csak az objektív meg a gép meg automatika és kész, hanem az alapokat meg kell tanulnod. Rekesz, ISO, zárídő, mit jelent az hogy miliméter az objektíven lévő egyik szám végén, fehéregyensúly, RAW-JPEG különbség, a jó kompozíció, jó világítás. Ha meg már rendesen belejöttél akkor én javaslok egy M42-es objektívet mert némeiknek olyan képminősége van hogy el sem hiszed hogy 20 ezer alatt volt az obi. Igaz, ezekben nincs autofókusz, és a rekeszt is manuálisan kell állítanod de megéri a jó minőség és az olcsó ár miatt. Ha nem akarsz több százezret kidobni egy tanfolyamra akkor youtube, könyvek és fórumok. Yt csatornák amiket ajánlok: Budai Petur, DigitalRevTV, Nick Page, Tommy Reynolds, Improve Photography, Serge Ramelli, Jancsó Gergely. Szipál Mártonról készült kisfilm és Balassa László: Fotózás a gyakorlatban is nagyon jó videók, ők nagy művészek és jókat mondanak. Könyveket úgy nem tudok mondani, mert én nem olvastam még egy fotós könyvet sem, de valaki biztos fog neked mondani vagy magadtól találsz egy jót.
2016. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, azt jelenti nekem, hogy me 100.000-en felül legyen, mert az már túl drága nekem. Egy kezdő fotósnak még az drága és, ha nem jön be ez a hobby akkor kidobtam érte egy csomó pénzt.
2016. dec. 31. 11:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak hobby szinten akarom űzni, nem szakmai szinten.
2016. dec. 31. 11:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Használtan olcsóbban megkapnám a gépet most néztem, de abba nem bízok.
2016. dec. 31. 12:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Néztem, hogy van 500.000 ft felett sőt még milliókba kerülő gép is. De nekem olyan kell amihez lehet kapni nyakpántot és kényelmesen lehet vele jó képet csinálni 40-90 ezer ft között.
2016. dec. 31. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok tesztet olvasgattam és néztem videókat,véleményeket és most határoztam el,hogy megveszem a gépet. Összegyűlt annyi pénz,hogy tudjak venni egy ilyen komoly gépet. Én a Canon Eos 1300D mellett döntöttem,mert abba van wifi és nekem azis szempont. Azt szeretném kérdezni,hogy ahhoz kell vegyek objektívet vagy jó a gyári? Kitbe túl drága és olcsóbb anélkül.
2017. júl. 9. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs objektív akkor semmit nem ér a gép. A gép az objektívvel lát, anélkül hiába fényképezel, eredménye nem lesz. Ha nem kit akkor objektív sincs hozzá, szerintem használtan vegyél egy Canon EF 50mm f/1.8 STM objektívet vagy egy 18-55mm f/3.5-5.6 IS objektívet, egek jók kezdésnek. Nem annyira drágák, viszont nem is 2000 forint körül vannak. #2-odik voltam.
2017. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!