Melyik lenne az egyik (! ) legjobb fényképezőgép természetfotózáshoz?

Figyelt kérdés
szeretnék venni egy új, jobb gépet de ötletem sincs milyet és meg tetszett ez a "hobbi".

2016. szept. 15. 13:25
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. szept. 15. 16:27
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha olyat akarsz ami full egybe van és nem lehet rajta objektívet cserélni akkor a Nikon Coolpix P900-at ajánlom.

Ha profi minőséget akarsz, csak úgy tudod venni, hogy egy gép váz és egy objektív amit ráteszel.

2016. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

a természetfotózás az egyik létező legnehezebb, legösszetettebb és leginkább felszerelés igényes műfaja. nincs olyan, hogy mi a legjobb, mert egyrészt az attól függ, hogy pontosan mit is akarsz csinálni, másrészt meg nem csak a legjobb géppel lehet a legjobb képeket csinálni. sőt, ha most kezded, akkor lehet, hogy egy rosszabb gép, amivel nehezebb jó képeket csinálni, sokkal többet segít, mert agyalnod kell rajta, hogy tudod a gép hiányosságait leküzdeni és ebből sokkal többet tanulsz, mintha a legjobb géppel nekiesel és soha nem kell gondolkodnod, mert a gép megold helyetted mindent, így nem is tanulsz belőle.


a természetfotózásnak több féle területe van, amikhez teljesen más gépek és pláne nagyon más objektívek ideálisak. ha nálad a természetfotózás tájképeket jelent, akkor elég átlagosabb, nagylátószögű objektívekkel felszerelkezned. ha gombákat, virágokat, bogarakat akarsz közelről fényképezni, akkor makró objektívekre, közgyűrűkre és vakukra van szükséged. ha neked a természetfotózás madarakat, kisebb és nagyobb vadakat jelent, akkor minél nagyobb teleobjektívekre, lessátorra, van szükséged, ha a természetfotózás alatt a vízalatti fotókat érted, akkor vízalatt használhatő fényképezőgépre, vízálló tokra, búvár felszerelésre van szükséged.


ha ennyire nem tudod, hogy milyen gépet vegyél, akkor vegyél valami egyszerű belépő szintű gépet és kezdj el azzal kísérletezni. nem véletlenül hívják belépő szintnek. ezek a gépek arra valók, hogy kezdőként elkezdj ismerkedni a fotózással, kipróbáld a lehetőségeket és mikor már mindent kimerítettél, amit a gép tud, akkor lecseréld egy másik, komolyabb gépre, viszont addigra már van annyi tapasztalatod, hogy legalább azt tudni fogod, hogy merre érdemes tovább lépned.

kezdheted egy olcsóbb, vagy komolyabb kompakt/bridge géppel is, mert azzal is lehet sok tapasztalatot szerezni és valamivel olcsóbbak szoktak lenni. a tükörreflexesekkel vagy MILC-ekkel annyival jársz jobban, hogy ezek cserélhető objektívesek, modulárisan fejleszthetőek, így jobban tudod a már meglevő gépet bővíteni, nem egyben kell az egészet lecserélni, hanem tudod egyik-másik részét cserélni, ha valamiért nem felel meg. egy idő után persze így is eljöhet az a pont, hogy az egészet le kell cserélned, mert már mindent kinőttél, vagy csak praktikusabb kompletten lecserélni. ezek sajnos elkerülhetetlen dolgok.

mivel te magad sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz csinálni, ezért nagyon nehéz téged nem is ismerve valakinek kívülről azt mondani, hogy ez a tuti cucc, ezt vedd meg. és nem is biztos, hogy jól járnál vele, ha azt mondanánk, hogy ezt vagy azt vedd meg, mert én hiába tudok azzal a géppel fényképezni, ha neked nincs meg a megfelelő tudásod hozzá. márpedig a fent leírt fejlődési utat bejárva jobban meg lehet tanulni a dolgokat, mintha rögtön beülsz egy Porschéba és az első kanyarban összetöröd, mert nem tudod vezetni...


ha meg akarod tanulni a fotózást, akkor mindenképpenérdemes SOKAT olvasni róla. mindenféle szakkönyvek vannak, a National Geographicnek is van remek fotós oktató sorozata különféle területekről és ha a természetfotózás érdekel, akkor sok más fotós mellett ajánlom figyelmedbe Máté Bence életművét. ne csak a képeit nézd meg, hanem keress rá az előadásaira, meg a munkájáról készült dokumentumfilmre is, amiben elég sokat elárul a titkairól, meg arról is, hogy ő milyen régi vacak géppel kezdte a természetfotózást és már azzal is remek képeket készített, sőt azóta is szokott néha olyat csinálni, hogy kisebb, butább gépekkel fényképez. mert nem azon múlik a jó kép, hogy a legjobb géppel csináld, hanem hogy hogyan tudod azt használni. a jobb gép csak többet segít, ha már tudod, hogyan használd. de semmit sem ér, ha nem tudod használni.

2016. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!