Canon 1200 D vagy Nikon coolpix P900?

Figyelt kérdés

Kinek melyik jön be jobbam??

Előre is köszönöm a válaszokat



2016. aug. 19. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem a 95%-ban természetfotózás azt jelenti, hogy nem érdekli a fotózás olyan szinten, hogy boldogabb legyen egy kitobjektíves alap dslr-rel, mint egy nagy zoomos felső kategóriás bridge géppel. Vagyis ha megveszi az 1200D-t, gondolom nem akar egyből venni hozzá még 160 ezer körül valami alap teleobjektívet is.
2016. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel a fotózás, akkor a canont, vagy bármelyik másik belépô szintû tükörreflexes gépet ajánlom. Engem is érdekelt a fotózás, engem is próbáltak kompaktra rábeszélni, de nem engedtem és vettem egy 700d-t. Baromira nem fogsz érteni hozzá elôször, én sem értettem hozzá, sôt senki sem, de hónapról hónapra jobban belejön az ember, egyre jobban felismeri, hogy mikor milyen beállításokat kell használni, egyre inkább rádöbben, hogy mennyivel több lehetôséget nyújt egy tükrös gép. Aztán idôvel rájössz, hogy milyen témát milyen stílussal fotózol legszívesebben, és ennek megfelelôen bôvíted a géped. Egy új obi, egy markolat, megint egy új obi ésatöbbi... És egyszer csak azt veszed észre, hogy komoly kis fotós felszerelésed lett, és egy nagyszerû hobbid. Persze ha nem akarsz sokat költeni, az alap obival is jobb képeket lôsz, mint egy kompakttal.

Ezzel arra akartam rávilágítani, hogy egy belépô szintû tükrös gép majdnem minden esetben jobb megoldás. Nem igazán drágább a legalapabb obi+váz (fôleg használtan), mint egy átlagnál valamivel jobb kompakt. És így még a lehetôséget is megadod magadnak arra, hogy komolyabban fotózz. Ha meg nem akarsz, akkor is van egy fäsza géped, amit jó használni.

Persze ha csak nagyon ritkán akarsz fotózni, nyaraláson, vagy szülinapon, vagy a háziállataid, akkor megfelel a kompakt is.mde ha már egy kicsit is komolyabban gondolod, akkor dslr.

2016. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló nagyon jól összefoglalta. Csak láttam már olyat, hogy valaki "nagyon érdekel a fotózás" felkiáltással vett egy alap tükörreflexes gépet, mert mondták neki, hogy az a jó, aztán tőlem kérdezte az első héten, hogy "ennek miért csak ekkora a zoomja? A Pistának 40x-es zoomos gépe van és feleennyibe került." Meg a digitális zoomot kereste. Aztán mondtam, hogy ne aggódj, mert 200 ezerért tök jó teleobjektívet vehetsz hozzá, de hát nyilván az már nem tetszett neki, aztán el is adta. Persze ez csak egy kirívó eset, és tényleg lehet, hogy fejlődni fog. A DSLR gép az tényleg egy út kezdete, annak érdemes rálépni, aki valamilyen szinten elkötelezi magát a fotózás mellett, és tudja, hogy a gép megvétele csak az első lépcső, és hogy elégedett legyen a cuccával egyszer (ha eléri azt a szintet, hogy elégedett lesz), ahhoz a többszörösét fogja rákölteni az évek során. És le kell nyelni persze azt is, hogy a haver a 60 ezer forintos "csúcskompaktjával" közelebbi képet fog lőni a villanydróton ülő madárról, mert ahhoz, hogy a kérdező is tudjon olyat fotózni, kapásból kell még egy drága teleobi.

De nem akarok senkit lebeszélni a DSLR-ről. Én is megléptem anno, volt már 5-6 éves folyamatos fotós gyakorlatom, tudtam, hogy mi micsoda, nagyon tetszett a gép, mondjuk életemben annyi rossz, technikailag hibás képet nem készítettem még, mint az első hónapokban a tükrössel, de megtanultam, és most már idegbajt kapok, ha valaki a kezembe nyom egy kompakt gépet, hogy "légyszi fotózz már le ezzel", mert annyira zavar, hogy mennyire kevés.

2016. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért egy olyan telét,ami kiszolgálja a belépő szintű gépeket,lehet jóval olcsóbban is venni.Egy ilyen döntéshelyzetben gondolom nem FF gépről van szó.
2016. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet kapni 20-30 ezerért is stabilizátor nélküli, esetleg fókuszmotor nélküli teléket is, csak hát azoknak annyi gyakorlati hasznuk van, amennyivel kevesebbe kerülnek.
2016. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

pl.: Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD 120k

stb.

2016. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!