Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik videokamerát érdemes...

Melyik videokamerát érdemes választani, Panasonic HC-V380 vagy Canon LEGRIA HF R78?

Figyelt kérdés

Kedves Hozzáértők!


HD videokamerát szeretnék vásárolni 100 ezer forintos árfekvésben.

Kültér természetjárás/városnézés a fő terület, széleslátószög érdekes lehet pl. városban ha korlátozott menniyre tudok a témától távolabb hátrálni. Gondolom érdemes a 2016-os modellek közül válogatni.


Két típuson gondolkozom:

Panasonic:

[link]

Ennek kisebb méretű a CCD-je 1/5.8" 2.51MP

De az Effective Video Resolution --> 2.2 MP

És nagyon jó az optikai zoom --> 50X


Canon:

[link]

Ennek nagyobb a CCD-je 1/4.85" 3.28MP

De ez meg kisebb –> Effective Video Resolution --> 2.07 MP

Optikai zoom is kisebb --> 32x

Viszont ehhez meg adnak nagy látószögű előtétet 43mm-es – a Panasonic meg azt írja hogy gyárilag 28 mm-t tud és hogy az is széles látószög 35 mm egyenértékkel, na én ebben egyáltalán nem vagyok jártas most időm sincs nagyon elmélyedni a témában. Az nem egyértelmű hogy a Panához lehet-e előtétet illeszteni.


Mit tanácsoltok a Pana vagy a Canon az amivel jobban járok? Illetve szívesen veszem ha ajánlotok akár más típust is.

Köszönöm!


2016. jún. 27. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne,hogy a Pana-nál a zoom tartomány utolsó harmadában értékelhetetlen lesz a minőség.Tehát igazából a zoom tekintetében a Pana-nak nincs előnye.A nagyobb CCD miatt-meg a jó fényerő miatt én a Canon-t venném.Amúgy a leírás szerint a Canon 32mm-ről indul.Szóval nem értem,minek az előtét.
2016. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!