Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Rendeltem egy SJ4000 WIFI-t....

Rendeltem egy SJ4000 WIFI-t. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy SJ4000 WIFI-t tegnap este. Elvileg holnap vagy holnapután fog megjönni és addig is alap tapasztalatokat, javaslatokat szeretnék tőletek kérni. Az első az az lenne, hogy sokan azt mondják, hogy a WH nem jó az alap beállításon és akkor milyen beállítást kéne alkalmazni? Második az az, hogy az ISO hanyas beállításon legyen vagy legyen autómatán? A harmadik pedig az, hogy ez ugye wifi-s, hogy ezt az SJCAM HD-val lehetne vezérelni androidon, vagy milyen más app-al? A negyedik pedig az, hogy elvileg kettő hátlapot adnak hozzá, az egyik vízálló, a másik pedig nem, és ezt hogyan lehetne megkülönböztetni? Az ötödik pedig az, hogy én a jatekplacc.hu-ról rendeltem egy ezüstöt és oda van írva, hogy ezt garantáltan eredeti és még az is ha nem hiszem el akkor az sjcam oldalán le tudom ellenőrízni, hogy ez valójában eredeti-e, szóval higgyek is nekik ha már ez oda van írva? A válaszokat előre is köszi!

2016. jún. 20. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fényviszonyoktól függ, hogy hogy lesz jó a fehéregyensúly meg az iso meg a többi beállítás. Az automatikus lehetőség elvileg azért van, hogy minden körülmények között a rendszer magától állítsa be az optimális értékeket. Ha nem akarod magad annyira beleásni magad akkor hagyhatod automatán. Viszont sokan panaszkodnak az automata fehéregyensúlyra (white ballance). Ilyenkor manuális kell korrigálni, de ezt csak az adott fényviszonyokhoz lehet. Szóval ha beállítod magadnak az udvaron napfényben, az a beállítás már nem lesz jó egy gyéren megvilágított szobában.

A tok hátlapját egyszerű megkülönböztetni. Amelyiknél van mikrofon kivágás az nem vízálló. Vagy a kamera nélkül vízbe teszed és ha befolyik akkor nem az a vízálló hátlap.

Ha már kiírják, hogy eredeti és ellenőrizhető akkor tuti az lesz. De ha már megkaptad akkor leellenőrizöd és ha mégsem akkor visszakéred a pénzed és megveszed egy olyan helyről ahonnan tuti eredeti pl. eustock.

2016. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ezek szerint nem nagyon lesz érdemes a timelapse funkcióhoz fix iso-t választani, mert addig változhatnak a fényviszonyok. (Mivel egy timelapse felvétel akár 2-3 óra is lehet és addig változhatnak a fényviszonyok...)
2016. jún. 20. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!