Pár évtizede készült utcai fotón pontosan ellenkező irányban állnak a járművek, mint ahogy a valóságban az ténylegesen volt. Hogy lehet ez? A gép nem ugyanazt a látott képet rögzíti, mint a szemünk?
Figyelt kérdés
#fotó #ellenkező oldal
2016. ápr. 19. 13:16
1/5 anonim válasza:
vagy fodítva lett előhívva a kép, vagy más volt a forgalmi rend. Magyarországon is volt baloldali forgalom.
2/5 A kérdező kommentje:
Ez kb.1966-ban készült fotó...De hogy lehet (és miért???)fordítva előhívni?
2016. ápr. 19. 13:22
3/5 anonim válasza:
Nem fordítva előhívni, hanem a negatív fordítva lett betéva a nyagyítóba, vagy a kopírozóba. Az elhívásnak ehez semmi köze.
4/5 anonim válasza:
Első vagyok. Rosszul írtam, jól gondoltam. Úgy, ahogy a második mondja. A baololdali közlekedés 1941-ben szűnt meg Magyarországon.
5/5 anonim válasza:
keress a képen valamilyen feliratot, vagy más ismert kinézetű aszimmetrikus tárgyat és nézd meg, hogy az fordítva van-e, ez sokat segíthet a kiderítésében, hogy a kép tükrözve van-e.
ahogy már írták, ha a negatívot fordítva nagyítják le, akkor könnyen tükröződhet a kép. mielőtt teljesen digitális lett a tördelés, a nyomtatott újságokban is elég gyakran előfordult ez a hiba. amíg a képen csak egy arc, vagy egyéb nem ismerten aszimmetrikus dolog volt, addig senkinek nem tűnt fel, de az sem volt ritka, hogy akár még feliratok is fordítva vannak a nyomtatásba került képeken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!