Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portrézásnál is érdemes...

Portrézásnál is érdemes RAW-ban fotózni?

Figyelt kérdés
Portékat is érdemes RAW formátumban fotózni vagy inkább csak tájképeket, mikrókat?

2016. jan. 27. 18:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem stúdiófotózásról van szó, hanem csak simán "amatőr" kinti képek készítéséről családtagokról, barátokról.
2016. jan. 27. 19:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott is.


Minden képet érdemes raw-ban fotózni, nem csak tájat és makrót (nem tudom, hogy hol hallottad, hogy csak azt lenne érdemes), mivel a raw lehetőséget biztosít a komolyabb utómunkára.

Portrénál, főleg a közeli arcképeknél ez különösen fontos, mivel gyakran hozzá kell kicsit nyúlni a bőrhöz, pattanásokat leszedni, kicsit "sminkelni" :)

2016. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Egyébként azért írtam a tájképeket és makrókat, mert eddig azoknál szerkesztgettem leginkább. De így átgondolva teljesen igazad van!

2016. jan. 27. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden képet érdemes RAW-ban fotózni
2016. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyors gép+gyors kártya, akkor igen.

Pl. sportnál nem árt, ha 1-2 másodperc helyett 10-15-ig tudja tartani a sorozatot, esetleg ilyen esetekben érdemes .jpeg kiterjesztésben menteni. A minőségre mindenhol szükség van, szóval ja, jól jön a nyers kép mindenhová!

2016. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

RAW-ban fényképezni csak akkor van értelme, ha szoktad is szerkeszteni a képeidet, vagy ha tervezed, hogy a jövőben fogsz ezzel foglalkozni. különben csak pocsékolod vele a helyet és ha nem foglalkozol a képek utómunkájával, akkor a gép JPG beállításai általában jobb eredményt produkálnak, mint a feldolgozatlan RAW.


azt sem árt megemlíteni, hogy a RAW csak nagyobb mozgásteret, több rugalmasságot biztosít a szerkesztéshez, de nem attól lesz jó egy kép, hogy RAW-ban készül-e vagy sem.

2016. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"RAW-ban fényképezni csak akkor van értelme, ha szoktad is szerkeszteni a képeidet, vagy ha tervezed, hogy a jövőben fogsz ezzel foglalkozni."


Sem a gép, se te nem tudod a helyszínen tökéletesen beállítani a fehéregyensúlyt, ehhez sok esetben hozzá kell nyúlni, plusz a tónusgörbékhez is, aki szeretne jó képeket csinálni az nem ússza meg a rawot

2016. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sem a gép, se te nem tudod a helyszínen tökéletesen beállítani a fehéregyensúly"


Ez mondjuk nem igaz. A legjobb eredményt pont a helyszínen lehet elérni custom WB beállításokkal, és egy fehér egyensúly állító lap segítségével.


Az egy másik kérdés, hogy köszönhetően a magazinokban látott fotók színvilágának manapság nem a valós képet szeretjük látni egy fotón, hanem egy kicsit túlhúzott képet (legyen szó színhőmérsékletről, vagy bármi másról), ami utólagos szerkesztéssel könnyű elérni

2016. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
és te minden expó előtt a fehér egyensúllyal akarsz pöccsölni? Ráadásul az sem adja ki rendesen. Nem egyszerűbb rawban fotózni és aztán úgy bohóckodsz a fehéregyensúllyal a gép előtt ahogy akarsz?
2016. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!