Tájképek készítésére milyen Nicon vagy Canon gépet ajánlotok egy kezdőnek 130 000-ig?
Rendkívül buta kérdés.
De a helyes válasz: tökmindegy.
Szia! Na akkor kapsz egy értelmes választ is egy fotóstól. Nem attól lesz jó a képed, hogy Nikon vagy Canon géppel készítetted. Még csak nem is feltétlenül a drága váztól, bár az tény, hogy jó szenzort olcsó vázba manapság már nem raknak. Ami sokkal lényegesebb, az az hogy milyen optikákat raksz a gépre, már amennyiben tükörreflexesben gondolkodsz. Tájfotózáshoz szükséged lesz nagylátószögre, 18 mm vagy az alatti gyújtótávolságú objektívre. És minél nagyobb a fényereje, annál jobb, de a kitobjektíveknél nincs túl sok variációs lehetőség.
Nem mondtad, hogy milyen vázban gondolkodsz, bridge vagy tükörreflexes, esetleg cserélhető objektíves kompakt.
Én Canonos vagyok, de személy szerint inkább a Nikont ajánlanám, én is készülők lecserélni az összes felszerelésemet. A Nikon mára picit olcsóbb és jobb lett ugyanabban a kategóriában.
Nikon D3300 + 18-55mm VR II (VBA390K001)
Ez egy alap optikával van kitben, de egy kezdőnek teljesen kielégítő. Később majd látod, hogy milyen objektívre van még szükséged. Ha maradsz a tájfotózásnál, akkor vagy még egy ennél nagyobb látószögű obi lesz az, de tájat ezzel is évekig elfotózgathatsz.
Hasonló Canonból: Canon EOS 500D + 18-55mm IS
Ha pedig nem szeretnél objektívgyűjtögetésbe kezdeni, akkor válassz egy jó bridge gépet. Sokszor jobb szenzor van bennük, kisebbek és sokkal rugalmasabban tudod őket használni. A legfontosabb, hogy tudjon RAW formátumot csinálni, ez az utómunka miatt nagyon fontos (még akkor is ha most nem tervezel utómunkázni elvi és filozofikus megfontolásból, később úgyis fogsz, mert a kimért utómunka rengeteget dob a képeken). Ezt minden tükörreflexes tudja manapság, bridgeknél viszont változó.
Két jó tanács: szerezz mad be állványt is, kivéve ha csak verőfényes napsütésben tervezel fotózni, de erre hamar ráunsz majd. A másik, hogy olvasd el a használati utasítást. Nem azért, mert egyébként nem tudod használni, hanem azért, mert abból tudod legjobban megtanulni kihasználni azt a kismillió funkciót, ami benne van a gépben, és a legtöbb amatőr fotós soha nem is tudja meg, mire volna képes a masinája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!