Amerika205 kérdése:

Milyen makró objektívet vegyek egy Nikon 5200-ra?

Figyelt kérdés
és valaki leírná hogy mire való a makró szűrő?

2016. jan. 16. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Makró szűrő? Szvsz az nem létezik, de ha tévedek, akkor legalább én is tanulok valami újat :D
2016. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Makró szűrő? Nem a makró előtétlencsére gondolsz amit a szűrő menetbe kell belecsavarni?
2016. jan. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
A makrószűrő kiszűri a makrofotonokat, tehát az átlagosnál nagyobb fotonokat, így azok nem szennyezik az elkészült képet, és az érzékelőt sem károsítják.
2016. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó: az az objektív sapka akkor? :)
2016. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak a túl nagy fotonokat szűri, ezért makró szűrő!


Tudod, amikor egy átlagosnál jóval nagyobb foton becsapódik az érzékelőlapkába, a nagyobb tömege - és ezáltal nagyobb lendülete - miatt jóval nagyobb terhelésnek teszi azt ki, az adott ponton a lapka egészen felforrósodhat, ami képzajt eredményez, hosszú távon pedig károsítja is az érzékelőt.


Hát ezt sem tudtad? ;)

2016. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia. Én egy Raynox dcr-250 makró előtét lencsét használok a Nikon D5100-asomhoz és a 18-55-ös kit objektívemhez. Keress rá a neten, lehet ez az amit keresel! :)
2016. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gergoap ***** válasza:
Ezeken a makro fotonokon jókat derültem! Mesélj még! :D
2016. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!