Hogyan tudom egy dsrl-lel beállítani a mélységéleséget és a fókuszt mauálisan?

Figyelt kérdés
Nikon D3300-at vettem és minden tetszik meg megy. A manuális lehetőségben a képernyőn látszik a záridő, a blendeméret és az ISO érték az ISO-t és a záridőt szépen be tudom állítgatni de az a blendeérték ott virít középen mindig f5 környékén. A fókuszról meg annyit hogy látom hol lehet átkapcsolni manuálisra de aztán meg mikor tekerem teljesen ugye életlen mert nem tudom hogy hogyan kell állítani a fókuszt.

2015. dec. 28. 15:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért remélem nem néztek annyira bénának. 13/F
2015. dec. 28. 15:31
 2/10 anonim ***** válasza:
RTFM?
2015. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bizony, ez egy szép kövér 100%-os RTFM probléma.
2015. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezzel azt akarják mondani az előző hozzászólók, hogy a használati utasításban megtalálsz minden választ a kérdésedre.

Tessék, ez a használati utasítás: [link]

2015. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13 évesen lehet nem azzal kéne kezdeni... vagy legalábbis elég lenne egy régebbi típus is ismerkedni. Azt meg hogy vetted, na... kérted és megkaptad vagy valami ilyesmi :)
2015. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a 13 évvel, de tán még a dslr-rel kezdéssel sem. Viszont ha valaki belevág egy ilyen hobbiba, igazán vehetné a fáradságot, hogy kicsit utánaolvasson a dolgoknak. És nem csak a manuálra gondolok (bár kezdőként új gép vásárlásakor az lenne az első), hanem az alapfogalmaknak, a szakma alapjainak. Különösen akkor ha ilyen alapszintű tudásbéli hiányosságok vannak...
2015. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a válaszokat legfőképp a használati útmutatót. Ugyan volt a dobozban :D de full Thai nyelven ezért meg nem akartam csesztetni az emagot. Válaszként annyit küldenék hogy nagyon sokat tanulok alapokat meg stb-t és azért dslr-t vettem mert eddig kompaktom volt és pl. hoszzú exponálós képekhez vagy estleg sport és természetfotózáshoz egy 10 éves LUMIX vicc volt. A pénz meg hát fele zsebpénz fele kari meg stb.
2015. dec. 30. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod csesztetni az emagot (pedig megérdemlik), akkor le tudod tölteni az internetről. Tényleg érdemes elolvasni...
2015. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké most eufórikus állapotban olvasom mivel örülök hogy megvan és megtaláltam manuális fókuszt is.
2015. dec. 30. 20:52
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyébként kérlek ne jelentsetek fel a Shutter-nál bár úgy sincs bizonyítékotok h az én vagyok de értékelnétek a bátyám nevében feltöltött shutterstockos képeimet? : [link]

Még csak 4,56$ van

2015. dec. 30. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!