Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha valaki fotós ként modellt...

Ha valaki fotós ként modellt akar fotózni?

Figyelt kérdés

Egy hobbi fotós az egyik barátját akarja fotózni akkor ahhoz kell valami papírt aláíratni?


Természetesen a fotó nem privát.



2015. okt. 12. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Célszerű. Bármi történhet, és ha megromlik a kapcsolatuk, akkor gond lehet a jogi dolgokból.
2015. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az ilyesmi papírok hogyan néznek ki?
2015. okt. 12. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában fehér alapon feketék.
2015. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként keress rá guglin arra hogy "modellszerződés" vagy "model release".
2015. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kb. írjátok le, hogy az adott fotók minden jogáról lemond a "modell", tied minden jog a fényképekkel kapcsolatban, és szabadon felhasználhatod azokat.
2015. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A modell miért ne használhatná fel? Miért kéne lemondania minden jogról? Saját portfólióhoz hadd használja már szerencsétlen...
2015. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

neten van egy csomó hozzájáruló nyilatkozat minta, keresgélj neked szimpatikusat:


[link]

2015. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hülllyeeee


Gondolkozzatok már el az életeteken :D

Ha lefotózol valakit az utcán az egy szót se szólhat mert közterület tehát nincs "Szem.Jog.Sért."

De am meg ha barát és neki csinálsz egy képet amit ő még gondolom ki is rak facebookra és nem akt fotó akkor meg mi a f sznak szerőzdés? Ne őrüljetek már meg XDD


Komolyan mondom. Én már 2 éve fotózok portrékat "jófejségből" és még egy te*tves papírt nem írattam alá senkivel de nem is éreztem szükségét? megasztán és ha baja van velem? akkor? Nem tehetem ki a fotóját a kiállításan? vagy mi? Beperel hogy lefotóztam? XDD

Gyerekek nemáár XD

2015. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hülllyeeee"

Én pedig Andris vagyok, szia!


"Gondolkozzatok már el az életeteken :D"

Szoktam, de mi köze ennek a kérdéshez?


"Ha lefotózol valakit az utcán az egy szót se szólhat mert közterület tehát nincs "Szem.Jog.Sért."

De bizony hogy van. Ha például követnéd az aktuális eseményeket, tudhatnád, hogy nemrég változott meg a vonatkozó jogszabály - elég nagy felháborodást kiváltva:


2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről


2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.


"De am meg ha barát és neki csinálsz egy képet amit ő még gondolom ki is rak facebookra és nem akt fotó akkor meg mi a f sznak szerőzdés?"

Nyilván ilyen esetben NEM KÖTELEZŐ, de modellfotózás esetén sosem árt tisztázni, ki milyen feltételekkel használhatja az elkészült képeket.


Ha például lefotóz zéged a haverod részegen amint épp magad alá hánysz, nem biztos hogy örülnél, ha a neten látnád viszont magad. De annak sem, ha a te - egyébként jól sikerült, profi - képeddel hirdetnének mondjuk óriásplakáton, és te egy fillért nem látnál belőle.


"megasztán és ha baja van velem? akkor? Nem tehetem ki a fotóját a kiállításan? vagy mi? Beperel hogy lefotóztam?"

Bizony hogy be, és meg is nyeri. Konkrétan a gatyádat is lepereli rólad adott esetben.


"XDD"

És ugye az nevet, aki a végén nevet...

2015. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként senki nem irat alá beleegyező nyilatkozatot a családról készült képekről, vagy a barátokkal, de a kérdező vélhetően nem véletlenül tette fel a kérdést, egy modell fotózásánál már alap, hogy kell a nyilatkozat, főleg, mivel feltehetően a képpel további céljai vannak (értékesítés, pályázat, etc), ahol ez fontos lehet.
2015. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!