RAW+JPEG-re állítottam a fényképezőt, ám a gépen beolvasáskor csak jpg fájlokkal találkoztam. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 18:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben megegyeznek.

Ctrl C + ctrl v módszerrel, eddig ebből semmi problémám nem fakadt.

2015. okt. 4. 19:18
 12/26 anonim ***** válasza:

Jó, akkor szájbarágósan: usb-n dugod fel a kamerát, vagy kiveszed a memóriakártyát és azt dugod a gépbe? A memóriakártyán mit látsz? Három azonos jpg-t?


Komolyan úgy érzem, mintha én akarnék mindenáron segíteni valakinek, nem pedig neked lenne szükséged segítségre.

2015. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem tartom magam technikai analfabétának, de nem volt egyértelmű, hogy mire irányul a kérdés.

USB-n, és három azonos jpg-t látni, igen.

2015. okt. 4. 19:44
 14/26 anonim ***** válasza:
Gondolom próbáltad már formázni a kártyát. Ha ezután készítesz egy darab képet CSAK raw-ban, akkor mit csinál? És ha készítesz egy képet raw-jpg-ben? A kamera csak egy képet mutat? Mi van ha kiveszed a kártyát és bedugod kártyaolvasóba? Mutatja a géped a rejtett fájlokat? És a fájlkiterjesztéseket bekapcsoltad? Total Commander nincs a gépen?
2015. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Tudtommal nincsen külön kártyaolvasóm, a többit mindjárt kiderítem. A fájlkiterjesztések bekapcsolva, és van Total Commander is.
2015. okt. 4. 19:57
 16/26 A kérdező kommentje:
Amiből csak RAW formátumú készült azt .NEF-ként jeleníti meg, a másikból kettő lett, mindkettő .jpg, de a típusnál csak az egyiknél írja jpg-fájlnak
2015. okt. 4. 20:01
 17/26 anonim ***** válasza:

A kamerán alapvetően nem láthatsz ilyen fájlneveket, 99,99%-ban biztos vagyok, hogy nem használ hosszú fájlneveket.


TC-ben látod a kamerán lévő fájlokat? Rejtett fájlok megjelenítését kapcsold be, bár nem hiszem, hogy a kamera rejtetté tenné a képeket. A windows intézőjének (vagy minek) nem hiszek.

2015. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Jó, akkor most nézd meg TC-ben. Esetleg mutasd is meg.
2015. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

A kamerán mindegyikből 1-1et látni, ott RAW és RAW+Fineként írja ki őket, de kiterjesztésnél ott is .NEF és . JPG található.

A TC mit takar? A rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva.

2015. okt. 4. 20:15
 20/26 A kérdező kommentje:
egy pillanat
2015. okt. 4. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!