Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikonhoz ami olcsó (~3000Ft)...

Nikonhoz ami olcsó (~3000Ft) m42 átalakító adapter az jó lehet, vagy nagyon torzít, ill. fényerőt elvesz?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor ilyet néztem, akkor csak olyan F-M42 átalakítót lehetett kapni, ami optikai tagot is tartalmazott. Sajnos a kínai jó munkás emberek a fém résszel megbirkóztak, de az átalakítóba tett kb befőttes üveg minőségű lencsék borzasztóan szórtak, volt ami rettenetesen torzított, volt amivel el lehetett lenni. Mivel Kínából rendeled gondolom, és kipróbálni sem tudod, így elég nagy lutri sajnos, hogy éppen mit sikerült összeguberálniuk
2015. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, vaterán néztem szét, de ebay-en ugyanaz van, szóval ők is onnan rendelték, akkor felejtős, mert nekem a képminőség fontos lenne azért, nem csak a "feeling" hogy m42-t tudjak feltekerni de értelme meg ne legyen.

Akkor hol lehet venni hozzá ami már jónak is mondható, de nem túl drága?

2015. szept. 29. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Én fotoplusba láttam

Sima: [link]

Lencsés: [link]

2015. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

/ De egyébként mit tudnak elkérni ennyit érte... egy fémgyűrű egy lencsével, még csak elektronika sincs benne... nem tudom /

2015. szept. 30. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rossz minőségű a lencse az átalakítóban, akkor sajnos olyan opálos képe lesz, mintha zsíros kézzel összemaszatolták volna az objektív frontlencséjét. Csak szűk rekeszen múlik el ez a hatás. Ha ennyire olcsó, valószínű hogy elrontja a képet.Ha meg nincs benne lencse akkor nem lesz végtelenpont.
2015. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!