Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen Canon teleobjektívet...

Milyen Canon teleobjektívet ajánlotok ami jó makrózáshoz is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem épp egy kategória a kettő...:) Sajnos engem mindkettő érdekel, de 2 objektívet nem akarok venni.

Canon 1100d-m van

A válaszokat előre is köszönöm!



#Canon #obi #objektív #DSLR #makro #makroobjektív #sényképező.tele.teleobjektív
2015. szept. 9. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora telére van szükséged, de ha igazi makró objektívet akarsz, akkor tudtommal a 100mm 2.8 makró a leghosszabb (de tévedhetek).

A többi, amin csak makrófunkció van, nem fog igazi 1:1-es leképzést adni.

Ha két funkciót akarsz egyben, az lemondásokkal jár. Vagy nem lesz igazi tele, vagy nem lesz igazi makróobjektív. Plusz az ilyen 70-300mm makró obik nem is valami nagy minőséget képviselnek. Játszani, próbálkozni lehet azzal is.

2015. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 180mm F3.5 a leghosszabb gyári canon macro, ez egy croppos vázon már 280mm telének felel meg, ami nem is rossz, DE, egyrészt drága, másrészt nem lesz igazán jó tele sem.



Az ilyen 70-300macro és társai objektíveket nyugodtan el lehet felejteni, sem képminőségben, sem egyébben nem alkalmasak semmire sem.



Talán egy 100mm f2.8-al járnál a legjobban, az USM nélküli változata az egyik legjobb ár-érték arányú objektív a palettán, és macrozás mellett sok minden másra is jól használható.

2015. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jah, az USM nélküli helyett az IS nélkülit akartam írni, mindkettő USM-es :) bocs
2015. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Közgyűrű/makrólencse/fordított obi.

Árban bármelyik alternatíva töredéke egy makróobinak, jut is marad is telére.

Lehet, hogy a minősége-fényereje nem lesz olyan karcos, de külön obi nélkül ennél jobban "szakosodni" nem nagyon lehet. A makróobik néhány centinél, sőt kifejezetten távolra fókuszálva amúgy is gyengébb rajzúak, a 70-300 macro-kat - ahogy fentebb is írták - el kell felejteni.

2015. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!