Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D50 Sigma 18-50mm vagy...

Nikon D50 Sigma 18-50mm vagy D40 18-55 Nikkor obival?

Figyelt kérdés
Előbbi 44000 expo, utóbbi 25000 expo, viszont a fókuszmotor jól jöhet. Árban a D50 6000-el olcsóbb lenne.

2015. szept. 3. 08:14
 1/8 A kérdező kommentje:
valaki esetleg? vagy ha már nincs 100 ezrem újra akkor fogjam is be a pofám, és ne fényképezzek?... kezd ez a gyakori közösség szétesni... vagy fikázás lesz a válaszadásból, vagy semmi, vagy olyanra válaszolnak amit nem túl okos kérdez és evidens a válasz... na szóval ennyit erről.
2015. szept. 3. 17:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd, senki nem fog jó szívvel 10 éves vasat ajánlani, hogy fél év múlva itt siránkozz, hogy milyen szar a nikon, mert a javítása többe kerülne, mint amennyiért a vázat vetted, esetleg már alkatrész sincs hozzá...
2015. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De mondom, a D40-ben 25000 expo van. Akkor mire jó a dslr? Hogy 6-10000 expónként dobáljam el a vázat mert elhasználódott? Többet vártam azért ettől a f.gép típustól. Akkor ez mindig így lesz, hogy a gazdagok kiváltsága lesz, hogy normális dslr gépet vegyen (ne d3200-t, 1200d-t és társait) újonnan, mint régen is, mivel a használt szar.
2015. szept. 3. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló!

Ezek a típusok már-már elavultnak számítanak, ettől függetlenül simán lehet őket használni, amíg bírja.

Nem csak a zár mehet tönkre, a gombok is ugyanúgy elhasználódhatnak, beragad a tárcsa stb.

Nem azzal van a gond, hogy használt. Én a mostani vázamat használtan vettem semmi gondom nincs vele. Sőt, az előzőt is.


A lényeg, hogy ezeket nem éri meg javíttatni ha tönkremegy. Az expószám sem minden esetben mérvadó, van ami több százezret is megy, van ami pár ezer után felmondja a szolgálatot.


De lényegében ha a két gép közül kellene választani, akkor inkább a D40-et mondanám. Régen volt ilyenem, szerettem. A D50-nek csak a vázmotor az előnye.

De közel ezekhez azonos áron mennek a D70-ek is, akkor inkább azt mondanám helyette. Persze arra is ugyanúgy igaz a fentebb leírtak.


De egyébként ha valaki ezzel akar foglalkozni akkor bizony költeni kell rá, pont mint egy kocsira.

2015. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm, lehet d40 lesz belőle.
2015. szept. 4. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit félreérted a dolgokat... Egy 10 éves váz már öreg, amivel rengeteg probléma lehet. Nem kell kidobni, ha van egy ilyened, akkor használd egészséggel, és ha mázlista vagy, akkor még sok éven át tudod nyúzni.



Az viszont egy másik kérdés, hogy megéri e pénzt adni egy ilyen gépért, aminek teljesen ismeretlen előtted az állapota (és sajnos bizonyos tekintetben a tulaj előtt is, tehát át sem kell vágnia, hogy úgy adja el, hogy a zárban már csak pár száz kattintás van, vagy a vaku holnap megadja magát).



A fentiek egyébként kb minden öreg holmira elmondhatóak, legyen szó autóról, fényképezőgépről, vagy bármiről.

2015. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem 9 éves Sony DSC-H2 gépem van most, amellé akarok venni egy tükröset. De nincs semmi baja, minimális kopások vannak rajta de annyi a baja. Tudom a zár miatt bajok lehetnek egy dslr gépen, de szerintem annyire nem könnyen romlanak azok.

Mindenesetre gondolkodtam még D100-on is, de az nagyon régi.

2015. szept. 4. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:

"de szerintem annyire nem könnyen romlanak azok"


ezt hívják wishful thinking-nek.


Figyelj, ha bízol benne, akkor vágj bele, én egyértelműen a D40+nikort választanám, kevesebb expo, nikor objektív, valamival jobb gép is volt.

2015. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!