Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért van az, hogy a fényképez...

Miért van az, hogy a fényképezőgép kijelzőjén visszanézve a fényképek világosabbak, mint a számítógép monitorán?

Figyelt kérdés
Canon A2500-es fényképezőgép kijelzőjén világosabbak a fényképek, mint a monitoron. Photoshoppal szoktam javítani, amelyiket szükséges. Most akkor melyik a valós? Köszi!

2015. aug. 16. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kinyomtatod, akkor látod csak a valósi színeket.


A különbözö képernyök alapszínképe nem egyforma - ehhez lehet olyan készüléket venni, ami "helyreállítja", ezen kivül a fényerö sem egyforma, ezért olyan nincs, hogy ez vagy az a valós színü.

2015. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-es: ez sem igaz, mert a nyomtatók is eltérő színprofilokat használhatnak, és a printer is el lehet kalibrálva



Ez egy elég gyakori probléma a nyomda technikában (és ezzel együtt a fotózásban), hogy különböző eszközökön különböző beállítások vannak, valamint eltérő a technológiájuk is, így amit otthon a saját monitorodon szépnek látsz, az nem biztos, hogy szép lesz az ügyfélnél vagy a nyomdában, a prezentáción.


A problémára az eszközök kalibrálása jelenti a megoldást, létezik pl monitor kalibráló kütyü, amivel lehet közelíteni egymáshoz a látott képet különböző eszközökön is.



Kérdező: a fényképezőgépednek és a monitorodnak is van egy világosság értéke, bármelyiket állítgathatod, hogy hasonló képet láss, de azt érdemes tudod, hogy a gépen lévő LCS panel nem arra szolgál, hogy megállapítsuk, hogy a kép pontosan milyen, csak egy gyors lehetőség arra, hogy lássuk a végeredményt, így sem a minősége sem a kalibrálhatósága nem az igazi.

2015. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a gépeden van-e lehetőség a hisztogramot megtekinteni, de ha igen, az nyújt valódi információt a kép "világosságáról", nem az, amit a kijelzőn látsz.


[link]

2015. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a legtöbb fényképezőgépen ugyanúgy tudod állítani az LCD világoságát, mint ahogy a monitoron is. mivel teljesen máshogy látod a kijelzőt világos és sötét környezetben, ezért a környezet és külső fénymennyiség is rengeteget számít, hogy milyen világosnak látod a kijelzőn a képet.


a többieknek is igazuk van a kalibrálásban, de az inkább a színekre vonatkozik, nem első sorban a világosságra.

2015. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!