Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Otthoni digitális fényképezőgé...

Otthoni digitális fényképezőgép tisztítás?

Figyelt kérdés

Egy Sony Alpha 230-as gépről lenne szó, 18-55mm-es objektívvel, amivel ha képet csinálok látszik rajta 1-2 folt, és az előhivatott képen is rajta marad.

Ez a folt hol lehet, az objektívben? Ki tudom tisztítani itthon, egyedül? Praktikák?

Márkaszervízben nagyon drága lenne.



2015. aug. 3. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy az objektívet felteszed egy másik ilyen/hasonló gépre és nézd meg, hogy ott is látod-e ugyanazt a koszt. Szerintem nem fogod. Az objektíven/ben levő koszok általában nem nagyon látszanak a képen, inkább az érzékelő szokott koszos lenni (ha ez egy féligáteresztő tükrös gép, akkor lehet, hogy csak a tükör koszos). Ennek a tisztítása sem olyan drága, mint az objektív szétszedése. Honnan tudod, hogy nagyon drága a szerviz, megkérdezted, hogy mennyibe kerül kitakarítani az objektívet, vagy bevitted megnézetni, hogy mennyiért tudják orvosolni a problémádat?


Ha csak az érzékelőn van a kosz, akkor első körben érdemes megpróbálni egy gyógyszertárban is kapható kézi pumpával lefújni a koszt az érzékelőről/tükörről, hátha ennyi meg is oldja a problémát. (Ez egyébként objektívek külsején is remekül használható megoldás.) A makacsabb koszokra vannak mindenféle száraz, alkoholos és egyéb érzékelő tisztítási megoldások, de ha még azt se tudod, hogy hol keresd a koszt, akkor talán nem igazán érdemes neked belevágni. Ha véletlenül megkarcolod tisztítás közben az érzékelőt (valójában csak az előtte levő szűrőt tudod), akkor az jóval drágább, mint egy tisztítás a szakzervizben. Egyébként az érzékelő tisztítás nem szokott olyan drága lenni, mint hogyha az objektívet kell szétszedni, de az sokkal ritkább hiba szerintem.

2015. aug. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!