Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony Alpha SLT-A58 vagy Nikon...

Sony Alpha SLT-A58 vagy Nikon D3200?

Figyelt kérdés

Leginkább videózásra szeretném használni és ennél drágább gépet nem tudnák most venni.Szerintetek melyiket vegyem? Esetleg van valami személyes tapasztalat?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 28. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Elég sok tesztet elolvastam nemrég ebben a témában, te is tedd azt. Számomra az vált nyilvánvalóvá, hogy a Sony a legjobb belépő szintű dslr videózásra.
2015. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam már én is,de nem nagyon tudok dönteni.Szeretnék jól választani(az egész nyaramat most dolgozással töltöm,hogy megtudjam venni) nem szeretnék bele venni.A Sony most nekem nagyon megtetszett,de egy kicsit elbizonytalanodtam mivel azt olvastam,hogy nagyon kevés rá az alkatrész.
2015. júl. 28. 14:36
 3/15 acelsziv ***** válasza:
24%
Na de videózáshoz miért nem videokamerát veszel? Ahhoz nem kell dslr gép.
2015. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem sokkal inkább praktikusabb egy fényképezőgép mint egy videokamera.
2015. júl. 28. 15:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Megszeretném még azt kérdezni,hogy egy 18-55/f3,5-5,6 és egy 18-55mm objektív miben különbözik?
2015. júl. 28. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:

"18-55/f3,5-5,6 és egy 18-55mm objektív miben különbözik?"


wtf? Ugyanaz a kettő.


Videózásra pedig Canont vegyél. Vagy egy pentax k-50-et azok meg csepp-fagy-porállóak és esőben gyönyörűeket lehet fotózni. Sonyval az a baj hogy félig áteresztő tükrös, ami miatt több fény kell egy expóhoz (vagy videóhoz)

2015. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy több fény kell egy expóhoz, de te ebből kábé semmit nem veszel észre, mivel az ISO-t úgy kalibrálják, hogy mindig egy kis pluszt rárak, amivel ellensúlyozza a féligáteresztő tükör okozta veszteséget.

Ami miatt szerintem a Sony a legjobb videóra, az épp a féligáteresztő tükörnek köszönhető fáziskülönbség alapú élességállítás videózás közben (!), amihez képest a Canon belépő gépei igencsak szerények.

2015. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
magas iso miatt zajosak lesznek a képek, ennyi erővel elég egy mobil is fényképezni...
2015. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a Sonynál maradok,de szívesen utánanéznék egy Cannon gépnek is.Köszönöm ez eddigi válaszokat majd még gondolkozok.
2015. júl. 28. 18:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem lesznek zajosak. 100 helyett 125 ISO-val fotózni nem egészen a mobiltelefon szint.
2015. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!