Szerintetek megéri venni Canon eos 600d-t?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni egy DSLR kamerát, hobbi szinten fényképezni, de time-lapseeket is szeretnék vele készíteni meg videóznék is vele. Szóval mindenre használnám.:)


Az lenne a kérdesem, hogy meg éri-e venni egy ilyen kemerát?

Az egyik ismerősöm azt mondta egyszer, hogy nem érdemes egy ilyen nagy "lomot" venni, mert ez csak az első pár napba ilyen nagy szenzáció utána úgy is ott fog porosodni a polcon, és hogy sokkal többre megyek egy sportkamerával, mert az pici, vizálló, nem olyan feltűnő, mint egy DSLR, mert ha megjelenek a városba egy ilyen nagy géppel mindeki nézni fog, a sportkamerát csak elő veszed lefényképezed/levideózod zsebre vágod és mész. Meg egy idő után már únni fogom hordani a nyakamba...


Ha meg éri vanni akkor még milyet ajánlotok?

Én még Nikon d5100-ra gondoltam.

Légyszi írjatok tapasztalatokat, véleményeket, hogy melyik a jobb stb.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2015. júl. 18. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát egy 600D nem akkora látnivaló, hogy összefusson rá az utca népe, bár kicsit feltűnőbb mint egy akciókamera, az kétségtelen.


Az itt a kérdés, hogy milyen minőség elég neked. Akciókamerától nem láttam még jó minőségű fotót, beleértve bármely GoPro-t, melyek interpolált fost adnak fotó helyett. Amit virít az webre elmegy illusztrációnak, de amúgy semmi. Beállításai alig, és a látószöge is akkora hogy belekerül a fél utca. Ha csak egy részletet szeretnél a képen, vagy kiemelni a főtémát, akkor az kamerával nem lesz megoldható. A képein minden éles és minden benne van. A digitális zoomot hagyjuk.


Ha jó minőségű, nagylátószögű videót, és viszonylag észrevételen akarsz maradni, akkor jó az akciókamera.

2015. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem csak videózni szeretnék hanem fényképezni is amire a sportkamera nem valami alkalmas.


Még várom más véleményét is.


Köszi a válasz.

2015. júl. 18. 10:29
 3/8 plasztik@ä ***** válasza:
akkor erre elég egy sima kompakt gép is
2015. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen DSLR nagyobb, mint egy kompakt, vagy akciókamera, viszont általában jobb képminőséget és nagyobb kreatív szabadságot adnak. Ha alkotni akarsz, beleszólni, hogy a kép/videó milyen legyen és a minőség fontos, akkor egy DSLR vagy esetleg MILC lehet jó választás. Ha csak annyi kell, hogy valamivel kattintgass, nem akarsz manuálisbeállításokat használni, stb. Akkor meg keress egy jobb képű mobiltelefont, a képük egyre jobb, van rájuk egy csomó féle alkalmazás, amikkel mégjobban ki tudod használni és a telefon úgyis mindig nálad van, így nem kell mégegy kütyüt cipelned.


Az akciókamerák képe nem olyan rossz minőségű, ha van elég fény, de ugyanez a korlátja minden kisebb méretű gépnek. Az akciókamerákkal az a legnagyobb gond, hogy iszonyatosan nagy látószögű objektív van bennük, aminek komoly torzítása is van és teljesen automata, még ha akarsz se tudsz beleszólni a működésébe. Cserébe kicsi, de még mindig egy külön eszköz a mobil mellé. Én azt mondom, hogy ha a minőség nem érdekel, akkor elég a mobil. Turistáskodni én is mobillal szoktam, csak el ne lopják azt is. Ha már viszel magaddal egy külön eszközt a fényképezés/videózás miatt, akkor az meg legyen minél jobb minőségű.


Hogy neked mi felel meg, azt viszont neked kell eldönteni, senki nem tudhatja helyetted.

2015. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érthető választ. :)


Szeretnék manuális beállításokat is használni, hogy tudjak szép képeket készíteni tárgyakról, emberekről, gyümölcsökről, hogy olyan szép elmosódott legyen a háttér...

2015. júl. 19. 09:39
 6/8 A kérdező kommentje:
A Nikon D5100 szerintetek milyen? Most elég jó árba van.
2015. júl. 19. 09:40
 7/8 plasztik@ä ***** válasza:

a nikonok jok.

vAfotóriporter igazad van de egy jo dslr gép alsó hangon 100E

2015. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. :)

Még meglátom, hogy hogy döntök.

2015. júl. 20. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!