Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Fuji Finepix S8600 gépen...

A Fuji Finepix S8600 gépen mekkora a legkisebb rekeszérték, amit be lehet állítani?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen gépe van legyen szíves megírni.

2015. máj. 30. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az RTFM megoldás miért is nem jó?
2015. máj. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. máj. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá tulajnak lenni, leolvasható az objektív elejéről.


A zoom állásától függően F2,9 és F6,5 között van.

2015. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb. :)


Hát, érdekes, mindenhol mást írnak.

Feltételezzük, hogy a legkisebb rekeszérték alatt azt értjük, ami a legkisebb, akkor a pixinfo és a fujifilm magyar nyelvű szerint:

Csutka nagylátószög állásban F8,4.

Csutka tele állásban F19.

Az angol manual szerint viszont 6,5 illetve 15,4. Ráadásul, az angolban ezek még megjegyzéssel érvényesek, miszerint szürke szűrővel érik el.

2015. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legkisebb rekeszértéken mindig egyvalamit értünk, a legkisebb értékét.


Minél kisebb ez az érték, annál nagyobbra van nyitva a rekesz. Pl. F1,2 elég kis rekesz érték, de relatíve nagy rekesznyílást jelent.


A kérdéses gépnél F2,9-6,5 a legkisebb.

2015. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

No, hát akkor a kedves kérdező válogathat, melyiket is kérdezte, és megkapja mindegyikre a választ. :)

Én, mivel régen tanultam, megkülönböztetem, hogy a rekeszszám az a 2,8, a rekesz érték az az 1:2,8, tehát a legkisebb érték (és nem a legkisebb szám) az a legkisebb fényerő.

2015. jún. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!