Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok! Ti hogy állapítjátok...

Fotósok! Ti hogy állapítjátok meg hogy mekkora rekeszt kell használni?

Figyelt kérdés

A záridővel és az isoval nincs baj, de a rekeszt soha nem tudom belőni, ehhez szeretnék kérni egy kis segítséget. :)

egy amatőr


2015. máj. 7. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leginkább az alapján döntöm el, hogy mekkora mélységélességet akarok. De a fényviszonyoktól is függ. Sötétben a lehető legtágabbra állítom, termékfotózásnál meg minél szűkebbre.
2015. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig a záridő a rekesz ellentéte viszonossági törvény szerint. Amúgy egyszerű, ha normális mélyélességet akarok akkor szűkre veszem a rekeszt, viszont akkor magasabb záridő kell hogy több fény kapjon a szenzor.

Rövid záridőhöz kis rekesz tartozik.

Ha magas záridő, nyitott blende -> kép túlexponált.

Ha kicsi záridő, szűk blende ->kép alulexponált.

Van olyan hogy rekeszmód, a rekeszt te állítod kényed kedved szerint de többi értéket automatikusan beállítja a gép, ajánlom ezt a módot, gyakorolni tökéletes :)

2015. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok elírtam, rövid záridőhöz nyitott rekesz kell!
2015. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok még, itt a legjobb példa:


[link]


A baloldali kép teljesen nyitott rekesszel készült (f2.8) a másik meg már részben csukva van.

2015. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: a cikket amit küldtem ügyesen kilinkelted a lényeget xd
2015. máj. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as

"Amúgy egyszerű, ha normális mélyélességet akarok akkor szűkre veszem a rekeszt, viszont akkor magasabb záridő kell hogy több fény kapjon a szenzor."

A helyes expohóz mindig ugyanannyi fény kell, se több, se kevesebb! Az más kérdés, hogy szűkebb belendénél tovább kell nyitva tartani a zárat, hogy ugyanaz a mennyiség bejusson.


Kérdező: derítsd ki, hogy az optikád melyik rekeszen adja a legszebb rajzot és próbálj AV módban ahhoz ragaszkodni. Ez általában f5,6-8 körül szokott lenni.

Sötétben nyilván nyitsz rajta, extrém magas fényeknél azonban nem javasolt a nagyon szűk rekesz sem, mert négyzetesen romolhat a rajz. Inkább vedd le az iso-t amennyire lehet, és rövidítsd a záridőt.

2015. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!