Kicsikosi kérdése:

A Canon 350D-nek vannak beépített szűrői?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy vannak, de a használati utasításban nem találom. Ha vannak akkor hol?

2015. ápr. 29. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy vannak szűrők benne, ez az újabb gépek kiváltsága. Max. az rgb-n lehet állítani menüből.
2015. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A DPreview leírása alapján úgy látom, hogy fekete-fehérben tud fényképezni és a színes szűrők fekete-fehér fotózásra gyakorolt hatásait lehet vele szimulálni (így például szépia hatás is elérhető).

[link]


(Angolul) Parameters címen szerepel a második Fotó menü utolsó menüpontja alatt az utolsó opció:

[link]


Viszont szerintem nincs sok értelme a beépített szűrőket használni, mert úgy menti el a képet és azon már nem tudsz később változtatni. Pl. ha fekete-fehérben/szépiában mented el a képet, akkor soha nem lesz belőle többé színes, ha rájössz, hogy mégis úgy lenne jobb - és ha elkezded használni a szűrőket, akkor könnyen előfordulhat, hogy úgy felejted és csak utólag jössz rá, hogy nem is akartad éppen használni.


Szerintem érdemesebb minden eredeti képi információt elmenteni a fényképezőgéppel és utólag módosítani, ha hozzá akarsz nyúlni, mert ez sokkal nagyobb a szabadságot ad és a szűrőket is sokkal jobb minőségben, az adott képhez illőbb módon tudod alkalmazni, ami sokkal jobb végeredményt adhat..

2015. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van. Fényképezz, tárolj raw-ban. Abból bármit meg tudsz csinálni egy jobb képfeldolgozó progival.
2015. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De egyébként a használati utasítás harmadik fejezetének hátulról számított harmadik passzusában (tartalomjegyzéki egységében).
2015. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!