Tudnátok ajánlani egy kezdőnek megfelelő digitális fényképezőgépet?
Eddig még nem volt saját digitális fényképezőgépem, apuék régi Nikon filmes fényképezőjét használgattam, nagyon alap fokon.
De régóta tervezem, hogy belevágnék kicsit részletesebben a hobbi fotózásba. Most eljött az idő, hogy vegyek magamnak egy kezdőknek ideális digitális gépet. Mivel hobbifotózásra szeretném használni, olyan gép kéne, ami nem állítgatja magát automatikusan, hanem én lövöm be rajta a megfelelő beállítást.
A gond a pénzösszeg lehet, gondolom. Max 35-40 ezer ft-ot szánnék rá max. Persze ha olcsóbb, az se baj. A lényeg, hogy tudjak gyakorolni. :)
Mindenképp új gépet akarok venni, jól jön a gyári garancia, és nem lehet tudni, mikor cserélem majd le. Lehet, hogy csak évek múlva, szóval nem akarok kockáztatni.
Szóval tudtok ajánlani valamilyen gépet? Vagy legalább pár szempontot, ami alapján szűkíthetném a kört? Nagyon széles a választék, sőt, a legtöbb gyártónak is több típusa van szinte azonos tudással.
Előre is köszönöm a segítséget.
Ezzel sokat segítettél a kérdezőnek a választásban.
Arról nem beszélve, hogy a húszezres kategóriában nincs olyan gép, amin lenne manuális üzemmód - márpedig ez elengedhetetlen a kérdezőnek.
Kedves 2. Válaszoló!
Mégis mi a szélnyalásnyi baja van?!
Én csak ajánlottam egy márkát, nincs semmi köze ahhoz, hogy én mit és hogy válaszolok!
És írásban ne használjon iróniát! Nem sokan értik. :/
Kedves első/negyedik!
Ha nem haragszol, maradjunk a tegeződésnél (de ha haragszol, az sem érdekel).
A kérdező kiírt egy kérdést. Erre persze te válaszolhatsz olyan dolgot, aminek nincs köze a kérdéshez, csak épp a kutyát nem érdekli.
A kérdésben határozottan szerepelt, hogy manuális móddal rendelkező gépet keres a kérdező.
Ha te erre ajánlasz egy erre alkalmatlan gépet, és ráadásul azzal indoklod, hogy neked ilyen van, hát, hallod... Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy vegyen inkább kakasherepörköltet, mert az milyen finom. Pont ugyanennyit segítettél volna vele.
Ironiát peddig ott és akkor használok, amikor akarok. Ha már te megszabnád nekem, mibe szóljak bele és mibe ne, akkor legalább méltóztatnál magad is tartani ehhez magadat, és nem beleugatni abba, hogy mikor ironizálok.
Köszönöm.
---
Kérező: így hirtelen nekem is csak a Canon SX170 IS ugrik be, ami ebben az árkategóriában rendelkezik rekesz- és zársebesség-előválasztással.
Ez a Canon egész jónak tűnik így elsőre. Bár akkumulátoros, ez nem tudom,m ennyire gond. Jobban tetszene egy olyan, amibe elemeket (újratölthetőt) lehetne tenni, mert azt mindig lehetne pótolni, ha mondjuk a gyári megadja magát 1-2 éven belül. Nem tudom, ezekbe milyen összeg egy új aksi, ha cserélni kell?
Amúgy van egy hobbifotós ismerősöm, őt is megkérdeztem ma délelőtt, és átfutotta gyorsan a neten a kínálatot ebben az árkategóriában. Mondjuk sokat nem tudott segíteni, mert ő már komolyabb szinten foglalkozik a témával, ilyen "olcsóbb" szegmensben nem járatos.
Ő a Fujifilm Finepix S8600-at ajánlotta. Erről a gépről esetleg tudtok valamit?
És még azt is hozzátette, hogy mindenképp érdemes bridge gépekkel kezdeni, az alap kompaktokkal nem érdemes foglalkozni, ha jobban bele akarok menni a részletekbe. Ez tényleg így van?
Így van. A kompaktok olyan embereknek vannak kitalálva, akik nem akarnak foglalkozni a szakmával, csak lenyomják a gombot és szép képet akarnak.
Az S8600 nem rossz gép, de nincs rekesz-előválasztás, ami gyakorlatilag a leggyakrabban használt üzemmód komolyabb felhasználóknál.
Az akksitól ne félj, a Canon elég jó akksikat gyárt. Egyrészt sokkal többet bír egy töltéssel, mint az elem, másrészt előbb fogod lecserélni a gépet egy komolyabbra, mint hogy elfáradjon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!