Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikonosok! Nem zavaró, hogy...

Nikonosok! Nem zavaró, hogy egyes tükrös vázakban nincs fókuszmotor?

Figyelt kérdés

Gépet keresek, és hallottam, hogy a Nikonokban nincs mindig motor, és csak meghatározott objektíveket tehetek rá, hogy autofókuszt akarok. Vagy ez csak a régi modelleknél volt így és az újakban már van?

Nem zavaró ez? Nem akarom állandóan azt nézegetni, hogy jó-e rá az objektív vagy sem. Meg csak a drágákat lehet megvenni.

Ha jól tudom, a Canonnál nincs ilyesmi. Inkább azt vegyek?


2015. jan. 12. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem zavaró, és ha csomagot veszel, akkor nem kell azon sem agyalni, hogy jó-e rá az objektív, vagy sem. De objektívet nem hetente vesz az ember, annak amúgy is utána kell nézni rendesen.


Én olyan csomagot vettem, amiben 2 objektív van, egy nagylátószögű és egy teleobjektív. Szerintem évekig megleszek vele. És az objektívekben van fókuszmotor.


Azt vedd, amelyik jobban tetszik, vagy inkább megfelel az igényeidnek, és nem akarlak sem rá, sem lebeszélni a Nikonról.

2015. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy kezdetben csomagban veszem, de ha később szeretnék bővíteni, szűkül a lehetséges objektívek köre, nem? Persze, nem úgy veszi az ember, hogy berohan a boltba, leakaszt egyet, aztán vagy jó lesz vagy nem, de nem mindegyiket lehet rátenni.

Így is van elég választék?

2015. jan. 12. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy két kivételtől eltekintve minden ma kapható Nikon objektívben van motor. A kérdés inkább azoknak érdekes, akik a régi objektíveiket is használnák. Ne ez döntsön.
2015. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!