Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Valami ötlet az alábbi helyzet...

Valami ötlet az alábbi helyzetre? (kreatív fényképészektől)

Figyelt kérdés

Tudom hogy butaság lesz ezt megkérdezni, de nagyon kezdő vagyok még, nincs ötletem hogy legyen "művészi" a képem..

A helyzet: Egy erdőben, ami ilyen őszi időben tele van barna levelekkel, közepén egy régies fotel, körülötte fák, enyhe napsugár..a modellt hogy kellene beállítani ha jó képet szeretnék? Van a neten ilyen kép amihez hasonlót lehetne csinálnom? Mikor benne ül és pl. a kezei a fotel karján, vagy erős smink, mintha ő lenne az erdő királynője :D szóltam előre hogy hülyeség de hátha valaki segít :D



2014. okt. 20. 19:33
 1/4 anonim válasza:
83%

Nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de mielőtt ilyen szinten belecsapnál a lecsóba (:D) ajánlom fiyelmedbe az alábbi könyveket ( Tudom mit gondolsz h unalmas könyvek a fotózás helyett, nos igazad is lenne de ezek a könyvek elragadóak, tartalmasak, és humorosak)

Scott Kelby:

A Digitális fotós köny 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Scott Kelby: Világítsd be, Fotózd le , Retusáld --> ez neked jól jönne szerintem.

Nagyon ajánlom őt megéri olvasni.

Emellett, a kérdésedre visszatérve:

A Modellen sémától függően legyen kiválasztva a smink, legyen kellően megvilágítva de néha a legjobb a természetes fény, Árnyékosabb helyen legyen a modell és ne érje a nap főleg az arcát foltokban vagy állítsd a napra de akkor napnyugta vagy napfelkelte környékén neked háttal a napnak őt szembe vele de csak mikor aranyló a színe hogy ne hunyorogjon a modell.

Komponáld meg a képed, és javítsd PhotoShop-ban az Eredmény ha jó munkát végeztél tetszeni fog, De emellett fontos még megjegyeznem a fókuszt !!! Általában a szemre szokás fókusz állítani hogy éles maradjon a kép és mindenképp ha tudsz állványról fotózz !

2014. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú, ezek jól jöttek!!! Köszönöm a segítséget!! :) Ha van még ilyen kép küldjetek :)
2014. okt. 20. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nem hülyeség amit kérdeztél, de nem könnyű téma. Először is szerintem az erdőt olyan szögből, olyan beállítással, olyan fényviszonyokban kell fotóznod hogy az a fotó modell nélkül is megállja a helyét mint tájkép (naplementekor).

A modell elhelyezésére glamour fotókból tudsz ötletet meríteni hogyan üljön a fotelben, milyen szögből, mennyire közelről fotózd.

A modellt is meg kell világítanod megfelelően távvezérlős vakuval, és állványos ernyővel vagy softboxszal lágyítani a fényt. Érdemes RAW-ban fotóznod, majd egy kreatív utómunka is van még a végén. :)

2014. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!