Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Dslr vásárlás előtt állok. A...

Dslr vásárlás előtt állok. A gép meg is van egy nikon d5200-ra gondoltam. Az objektívvel tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Általános használatra egy ilyenre gondoltam


[link]


Viszont. Járok kutyasuliba és nekem is vannak kutyáim. Szeretnék jó akció képeket csinálni róluk. Ehhez kéne nekem ha jól szűrtem le egy valamilyen tele..

a fényerő egy dolog bár abban is bizonytalan vagyok hogy milyenre lenne szükségem. Viszont azt nem tudom hogy mekkorára lenne szükségem. Zoomot szeretnék mindenképp. Mivel a kutyák olyan nagyon messze nem lennének tőlem ezért nem tudom hogy elég e egy max 200mmes vagy kellhet a 300as is ?


Eddig ezt néztem ki magamnak. Erre


[link]



2014. okt. 17. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mi sem fogjuk tudni, hogy elég lesz-e neked a 200 mm (ami ugye az APS-C érzékelő miatt 300 mm-nek felel meg).


Abban viszont biztos vagyok, hogy a képstabilizátor nem ártana bele.

2014. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam veszek egy állványt :$ Még csak olvasgatok a dolgok után igazából. Szívesen fogadok olvasni valót is :) Bár kezdek arra rájönni hogy amíg nem lesz a kezembe egy ilyen gép addig olvashatok akármit nem lesz teljesen világos. Azért érdeklődnék teleobi iránt. Hogy még is milyet, mert nem akarnék kidobni egy csomó pénzt olyanra amire nincs is szükségem.. vagy olyanra ami nem fel meg..

Ezek az obi jelölések elsőre nagyon bonyolultnak tűnnek, és be kell valljam ezek a gyújtótávolságok se teljesen világosak még..

2014. okt. 17. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogjuk tudni megválaszolni így neked, mert mit jelent az, hogy nincsenek messze?

Ha 1-2 méterre vannak tőled, akkor felesleges a tele. Meg az is kérdés, hogy milyen képet akarsz. Rá akarsz közelíteni a kutyára vagy inkább a pálya is benne legyen a képben, stb.

Telénél tényleg nem árt a stabilizátor, illetve a fényerő sem mellékes, bár ha külső helyszínen fotózol nappali fény mellett, akkor ez számodra nem lesz annyira mérvadó.

2014. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-2 méternél azért messzebb lesznek nagyátlagban. olyan 4-15méter között számolok. Mivel mozognak folyamatosan nem tudom megmondani hogy milyen messze lesznek de 15méternél messzebb biztos nem. Bár egyszerűbb ha megmondjátok hogy milyen távolságra jó egy 200mm és egy 300as ^^


De akkor mindenképpen stabilizátorosat nézek ezt köszönöm egyenlőre :)

2014. okt. 18. 00:03
 5/7 A kérdező kommentje:
viszont ennél nagyobb fényerejűt elsőre biztos nem tudok finanszírozni. Bár ha megszültem hogy milyen kéne akkor a használtak között lehet körbenézek majd... csak az meg tök kezdőként elég rizikkós :/
2014. okt. 18. 00:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit szánsz rá, de a 70-200-as obik jó minőségűek. A Nikon választékában nem ismerem ki magam, de biztos ott is létezik.

De a Nikonnak van egy 18-105-ös obija, amit sokan dicsérnek. Esetleg az is elég lehet neked.

2014. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utána nézek :-)
2014. okt. 18. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!