Milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném megvenni életem első tükörreflexes fényképező gépét. Elképzeléseim vannak, hogy milyet szeretnék, de nem tudom, hogy ár érték arányban melyik a legjobb? Inkább Canon vagy Nikon gépeket esetleg valami tök más márkát nézegessek? Eddig a Nikonig jutottam mert azokat úgy ahogy ismerem? Milyen ajánlanátok? Makro üzemmód mindenképpen kéne meg kül. más üzemmódok is és az sem lenne hátrány, ha a képernyőjét ki lehetne hajtani :) de ez már csak kényelem kérdése :) Előre is mindent köszi :)

2014. okt. 13. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Canon, de egy keretet írj!
2014. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nikon D5200.
2014. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ez utóbbi nekem is nagyon bejön és nézegettem is :) egyenlőre ez az abszolút befutó :) csak gondoltam kikérem mások véleményét is
2014. okt. 13. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom javasolni mint ezer másik kérdezőnek aki veled egy cipőben jár. Menj el egy boltba és fogdoss Canon és Nikon gépeket, majd az alapján dönts, hogy számodra melyik a szimpatikusabb. Nincs számottevő különbség a két rendszer között, legalább is a minőséget vagy a megbízhatóságot illetően. Árban és funkcionalitásban találhatsz különbségeket, de ahhoz meg tanulni kell és legalább az alapokkal tisztában lenni, hogy ezeket fel tudd mérni és végül ezek alapján dönteni. Makró üzemmódod akkor lesz ha vásárolsz egy makróobjektívet, más üzemmódok pedig akkor ha megtanulod, hogy milyen beállítások szükségesek ahhoz, hogy az adott képet kapd végeredményként. Egy dSLR-től ne várd, hogy helyetted fotózzon és legyen rajta kis virág meg napfény üzemmód! ;)
2014. okt. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Makró üzemmód? Tükrös gépen?

Itt objektívek kellenek ahhoz, hogy különféle feladatokat meg tudj csinálni, nem odatekered a kis virághoz, és akkor makró.

Döntsd el, hogy mit szeretnél fotózni és milyen körülmények között, vegyél egy olcsóbb vázat, és hozzá egy a feladatnak megfelelő jobb objektívet.

2014. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a fotós nyelvet nem ismerem, de tudom mit akarok :) tudom, hogy nem csak abból áll, hogy odatekered a kis virághoz :) jelenleg sincs ilyen üzemmódom mégis tudok szép képeket csinálni, de az a gond hogy sok előmunka után tudok egy képet csinálni pl.: ötezer dolgot be kell állítanom ráadásul nem is akkor kattan a gép amikor kéne és nem egyszer csúsztam már el ezen, de persze jónéhányszor sikerült is :) digitális képpel kicsit nehezebb a pillanatkép, de megoldható :) az a gond nála h eleve a gép is marha sokáig tölt egy képet mire elkészíti és ez idő alatt már 10 fotót csináltam egy tükörreflexessel ha nem többet :)
2014. okt. 16. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, hogy egy tükrös vázzal még nem jutsz messzire, mert egy alapobival nem lesz alkalmas pl makróképek készítésére. Ahhoz vennek kell hozzá megfelelő objektíveket.

Az tény, hogy gyorsabban old ki, nincs eltolódás, de azért még nézz utána a dolgoknak, mielőtt bármit veszel.

Továbbra sem írtad, hogy mennyit szánsz rá, pedig az nem utolsó szempont.

2014. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alapfogalmakkal sem vagy tisztában, így azért ez nehéz lesz. Pl.: a tükörreflexes is digitális.


Ha Canonban gondolkodsz és makrózni szeretnél, akkor egy Canon EOS 700D + 100mm 2.8 Macro objektív pl. jó választás lehet.


Alapok elsajátítása:

[link]


[link]

2014. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
canon eos600d :)
2014. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
képzeld tudom hogy a tükörrflexes is digitális...ennyire hülyének ne nézz
2014. okt. 21. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!