Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet egy képből PNG-t...

Hogyan lehet egy képből PNG-t csinálni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A .png is kép, így a kérdés értelmezhetetlen.
2014. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként (szinte) bármelyik képszerkesztő képes .png formátumban menteni, sőt a legtöbb képnézegető is tud konvertálni különböző formátumok között, ha ez a kérdés.
2014. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ugyertem hogy lefotozom magam és minden más mögöttem fehér
2014. okt. 5. 09:13
 4/8 A kérdező kommentje:

és betudom így fotoshoppal vágni

egy képre

2014. okt. 5. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Állj fehér háttér mögé.

Nem értem a kérdést. Mi köze ennek a PNG-hez? Ha magadat akarod átrakni egy másik háttérre, akkor ki kell vágnod az alakodat az egyik képből, és áthelyezni a másikra. Ez elég macerás folyamat, de nem kell hozzá PNG.

2014. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lefotózod magad színes háttérben és egy képszerkesztő önállóan csak téged kiemelve a mögötted lévő dolgokat pedig "fehérré" vagy "áttetszővé" teszi. Ha szeretnéd magad bevágni egy másik képbe, ahogy előttem is írták PS-el vagy más szerkesztővel ami ilyet tud, körülvágod magad és úgy rárakod egy másik képre.


Macerás, de megéri ha nagyon fontos neked.

2014. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kösz
2014. okt. 5. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A PNG annyiban segíti ezt elő, hogy kezel átlátszóságot. Ebben a formátumban elmenthető egy szimpla körbevágott minta, nem szükséges hozzá a PSD formátum. A képet megnyitjuk PS-ben, körbejelöljük az alakot, kivágjuk (Ctrl-X) újrabeillesszük, ekkor új rétegként megjelenik, és simán kitöröljük az alul megmaradt háttér (background) réteget kitörölhetjük. Ekkor egy olyan PNG-t kapunk, ami kiválóan működik régebbi és új office munkaterüeleteken is, szövegszerkesztőben, prezentációkban is, kompatibilis vele!
2014. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!