Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hol van a buktató az új canon...

Hol van a buktató az új canon 10-18 is stm-ben?

Figyelt kérdés
Nagyon olcsó viszont sok helyen jókat írnak róla. Állítólag veri a tokinát(11-16), a sigmát(10-20) de még a nagytesóját, a canon 10-22-t is. Mégis akkor hol a hiba?:D Min spóroltak annyit a 10-18mm-en? A kinézetén meg a felépítésén esetleg?

2014. szept. 22. 21:19
 1/2 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

A Canon 10-22 ár/érték arányban egy rémesen rossz üveg. Nem az üveggel van a probléma, hanem inkább az árával.


A Tokina 11-16 az fix f2.8, és szintén drága (170-180 rongy).


A Sigma 10-20 az f4-5.6, viszont HSM motoros (ami Canonnál USM-re hallgat), így amiatt kicsit drágáb (130 rongy).


Na ezekkel ellentétben a Canon 10-18 f4.5-ről indul, és a 240 grammos súlyból következtetve egy darab fém alkatrész sincs benne. Ez önmagában semmit nem jelent, lásd a Canon 50f1.8-at (és nézd meg mondjuk a "kicsit fémes" Nikon 50f1.8-at: relatív ugyanazt kapod gyakorlatilag, csak a Nikon kétszerannyiba kerül). Szóval igen, az anyagokon spóroltak kicsit: nincs fém bajonett, szerintem belül se sokkal több van, cserébe olcsó, de használható (lásd szintén a Canon 50f1.8-at: megrázod, és zörög, csörög, csattog, de működik).

2014. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Objektívet mondjuk nem is azért veszünk, hogy rázogassuk :)


Persze értem én a lényeget, de ha vigyáz rá az ember, jó szolgálatot tesz az üveg.

2017. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!