Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükörreflexes alsó/közé...

Milyen tükörreflexes alsó/középkategóriás fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi rá a keret? Mert pl. a Nikon D5200 jó lenne.
2014. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Canon EOS 600-650-700D. Esetleg még a 100D is megtenné. Kisebb, olcsóbb, de kb. ugyanazt tudja, mint a nagy tesók.
2014. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a D5200 bőven jobb a 700D-nél...Miért ajánl mindenki csak Canont?
2014. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, hogy bőven, az azért nem teljesen fedi a valóságot.

[link]


Tény, hogy nagyon jók azok is, úgyhogy nem fog csalódni a Nikon-ba sem. Ajánlhattam volna Nikont is, de azt már valaki ajánlott. Csak egyenlítettem. ;)

2014. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És akkor már a Pentaxot se hagyjuk ki. Kiváló gép, időjárásálló váz és obi kedvező áron:

[link]

2014. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nikon D5200 és a Canon 700D nem ugyan az a kategória

Inkább Nikon D5200 vs Canon 70D

A 700D kategórián belüli ellenfele a D3300.

Ha pedig letekintünk az alsókategóriába, akkor ott meg nincs ellenfele a Canon-nek. 1200D Pl.


Kérdéses, hogy mire szeretné használni? Később milyen területen alkalmazná, mert a kiegészítő- és objektív park sem mindegy. Canon-re több mindent kapsz. Nikon se rossz, de ahogyan én látom, hogy a Canon jobban uralja a piacot.


Ha pedig később tuningolni akarod a gépet, akkor a Canon-höz van Magic Lantern, amivel lényegesen több funkciót elérsz a gépben.

Valahol itt olvastam az oldalon, hogy ha barkácsolni akar valaki, akkor Canon, ha nem, akkor Nikon. Hozzá kell tenni, hogy a barkácsolás nem kötelező, nélküle is kivállóan megy a gép, csak a tudását bővíti ki egy másik, fejlettebb kategória felé.

2014. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy mire akarod használni. Nekem Canont ajánlottak az ismerőseim, mert rengeteg régi manuális obit rá lehet rakni. A Pentaxra is, meg azoknak a vázában is van stabi (vagyis stabi nélküli obikkal is jobb képeket tudsz csinálni. Canonom lett és nem bántam meg. Ha manuális obizni akarsz (olcsók és jók) akkor olyan kéne ami tud live viewt, vagyis az LCD-n is láthatod amit éppen fotózni akarsz. A Canon 600D-n van, a kistesóin még nincs ha jól tudom.
2014. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Konkrétabban fogalmazok: milyen tükörreflexes alsó/középkategóriás fényképezőgépet ajánlotok, kéne: természet, város és családi fotózásra és a keret rá max. 150 ezer ft lenne.
2014. szept. 24. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre az összes DSLR alkalmas, itt inkább az objektív a lényeg, mert más obi kell tájfotózáshoz és más portréhoz.

De olvass picit erről: [link]

és találsz még sok leírást.

Ha nem akarsz nagyon belebonyolódni, akkor én egy Nikon D3200-at javaslok 18-105mm-es obival. Nagyon jó kezdő gép, az objektív is szinte mindenre alkalmas. +UV szűrő + napellenző + SD kártya kell még hozzá, aztán elvileg minden igényedet kielégíti.

[link]

2014. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!