Nikon D90 Vagy Nikon D3200?

Figyelt kérdés
Esetleg hasonló árkategóriában melyik a legjobb Nikon gép tapasztalatotok szerint??

2014. júl. 20. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] nekem 3200as van, nagyon szeretem, de a d90 már középkategória, a 3200as meg kezdő gép! d90ben van beépített fókuszmotor, ez nagyon nagy előny!!!! Én is nagyon gondolkodnék. De a d90es jobb képeket csinál, a 3200nak viszont jobb a színmélysége... Függ, hogy mi a terved vele.
2014. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha videó is fontos, akkor D3200
2014. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
d90 is tud videót készíteni
2014. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban van, de a D90 volt az első váz, ami tud videófelvételt, így elég kezdetleges is. 5 perces hossz-limit, 720p és csak beépített mikrofon.

A D3200 1080p/30fps, (720p-nél akár 60fps is) külső mikrofon csatlakozás, 20perces limittel - ezért írtam, hogyha fontos a videó, akkor D3200


De ha csak fotózásra kell inkább D90 a beépített AF motor miatt - legalábbis szerintem.

2014. júl. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy első modell volt, 2008-10-ig gyártották, relatíve öreg gép. Viszont nagyon bevált, de elavult lett valamilyen szinten a viszonylag új kisgéphez képest. De se híre, se hamva az IR érzékelőnek, ami nem ártana ahhoz képest, hogy nem kezdő gép. Bár, ez is lehet fölösleges annak, aki nem használja. De én azért gondolkodnék.. Elbizonytalanodtam, és a kérdező helyében én is tanácstalan lennék. Ki tudja mennyi az expo benne, a másik új, a réginél lehet, hogy a lencse csatlakozásánál lehet deformáció - én félnék megvenni a d90et, tudom, hog ysok tekintetben jobb...
2014. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem egyszerű a helyzet... linkelek egy összehasonlítást, hátha valamelyest segít a kérdezőnek: [link]


Én sem igazán tudnék dönteni... a D90 előnye a fókuszmotor, ahogy említettem is. Későbbiekben szerintem olcsóbban tudna objektíveket venni, mert nagyon sok jó optika van, ami képes AF-re, de csak a vázba épített fókuszmotorral, és ezek az optikák olcsóbbak is.


Viszont a D3200 újabb, videóban abszolút jobb (ha ez számít) és véleményem szerint magas ISO-n is valamivel jobban teljesít.


A két váz közt 4 év a különbség, ami technikában nagyon sokat számít, sok időnek... azóta több fejlesztés lett stb.

Őszintén szólva, ezek alapján én sem igazán tudnék dönteni.


Gondolom a D90 használtan lenne, mennyire van kihasználva? (Hány expó?) Gumik nyúltak-e?

2014. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legelső kommentben linkeltem ugyanezt :)
2014. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, bocs! :)
2014. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!