Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr operatőröknek milyen...

Amatőr operatőröknek milyen kamerát ajánlanátok és melyik vágó programot? (nem sony vegas)

Figyelt kérdés
Ha lehet tudnátok panasonic vagy samsung készüléket írni

2014. júl. 11. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a samsungot felejtsd el.. inkább sony sokkal fejlettebb, és jobb minőségű.

Árkategória?

Vágó programnak szerintem a sony vegas a legegyszerűbb ami normális de ott az adobe after effects, vagy a sima windows movie maker.

2014. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a gond a Sony Vegassal?

Én is azt használom, de totál jó kisfilmeket csinálunk a csapattal. Én vagyok az egyik operatőr és a vágó. Amúgy mi egy Sony Z-t, egy Z1-et(nyilván a megfelelő kiegészítőkkel: kameraállvány, telefontartók, stabilizátor - a telefonban levő kikapcsolva), és egy Canon 60D-t használunk. Nagyon jó kis csapat kovácsolódott össze, és a városnak számos filmet csináltunk már, kisebb cégeknek reklámok. Büszke vagyok rá, hogy így vagyunk. (Najó azért az after fx, meg egyéb programok is szerepet játszanak, de en vegasban tanultam meg vágni, ahhoz vagyok hozzászokva, szóval marad az)

2014. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én DSLR gépet ajánlanék, mert messze veri a hasonló árú kézi kamerákat. Az egyetlen hátránya a fogásából adódik, állvány nélkül sajnos egyáltalán nem praktikus. De ha nem tervezel extrém kameramozgásokat, akkor mindenképp ezt javaslom.


Vágásra meg attól függ, hogy mik az igényeid, ingyenes programot akarsz-e, mennyire komolyan nyúlnál bele a nyersanyagba az utómunka során. Ha csak simán a snitteket fűznéd össze, arra teljesen alkalmas a Windows Movie Maker is. After Effectset nem ajánlanám vágásra, túl sok layernél teljesen átláthatatlan lesz. Én személy szerint Ediusban vágok, hiányosságai és hibái mellett ebben érzem a legkényelmesebbnek. A vegasos elutasítást nem értem, de akkor esetleg próbáld ki az Adobe Premiere-t.

2014. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mármint fényképezőgépet ajánlasz utolsó? én is nemrég tettem fel egy ilyen kérédst, és mindenki nekem támadt, hogy a fényképezőgép az fotózásra való és ennyi, ugyanakkor magam se értem a logikát, ha már ugyanúgy képesek ezek is full HD-ban venni mindent, és ugyanannyi zoomot is tudnak, akkor egyszerűen nem értem, manapság még mire is jó egy csak kamera?
2015. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!