Milyen fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés

nekem egy canon powershot SX30 IS digitális gépem van

és szeretnék egy komolyabb tükrös gépet.

A canon eos 600D-t néztem de azzal az lenne a baj hogy nem lehet nagyon zoomolni és makrozni és én nagyon szeretek közeli képeket csinálni bogarakról

és nem tudom milyen gép lenne alkalmas arra ami tükrös is meg nagyon jó is és nagyobb a zoomja mint 35



2014. máj. 8. 17:43
 1/3 BazsiBácsi ***** válasza:

Ne haragudj meg, de akkor Neked nem DSLR kell, hanem egy felső kategóriás bridge.


Ha mindenképp DSLR kell, akkor mindegy, hogy milyen vázat veszel, az objektív fogja meghatározni az átfogást (ugyebár ezért cserélhető objektíves). De 35×-nél nagyobb átfogású objektív szerintem nem is létezik.

2014. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És MIlyen obijektívek vannak amik ilyenek és jók?
2014. máj. 8. 20:32
 3/3 BazsiBácsi ***** válasza:

A legnagyobb átfogású objektív, amiről én tudok, az a 28-300mm, ami ~10×-es átfogást jelent (leegyszerűsítve ~10× optikai zoomot). Viszont nagyjából annyiba kerül, mint egy váz (100e forint felett), nem használható makróra (vagy ha igen, akkor 1,5-szörös szorzó), és nincs olyan szép rajzolata.


35×-ös átfogású objektívet biztos, hogy nem fogsz találni, ezért el kell döntened: van pénzed objektívekre, és minőségi képeket akarsz (akkor DSLR), vagy nagy átfogást akarsz (akkor viszont felső bridge).

2014. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!