Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » CCD vagy CMOS képérzékelős...

CCD vagy CMOS képérzékelős fényképezőt vásároljak? Melyik készít kb. ugyan olyan specifikációval szebb képet?

Figyelt kérdés

CMOS érzékelős Bridge-el még nem fényképeztem de olvastam róla és a legtöbben meg voltak vele elégedve. Vonz a tulajdonsága, hogy rossz fényviszonyok között is lehet vaku nélkül képet készíteni.

Nekem most eleve egy CCD-s érzékelőjű van de sötétebb szobában nagyon sokat kell vele várni, hogy exponálás vége legyen és a kép sem valami szép ilyenkor.



2014. ápr. 28. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a képérzékelő CCD vagy CMOS mivolta fogja eldönteni, hogy megfelelő lesz-e számodra az adott fényképezőgép. Ha sötétebb szobában szeretnél fényképezni vaku nélkül, ahhoz minimum egy FullFrame dSLR kell, valami fényerős fix objektívvel ami milliós kategória. :)
2014. ápr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, az optika fontosabb. Nekem az autóskamerámban CMOS szenzor van, de éjszaka gyakorlatilag semmi nem látszik, pedig nagyon erős a lámpám. Ugyanott a CCD érzékelős 5 éves kompakt fényképezőm tökéletesen használható videót készít.
2014. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszadónak!
2014. ápr. 28. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen árkategóriában.

A nagyon olcsó gépeknél (20 ezer alatt) nem éri meg a CMOS, mert rosszabb minőség mint a CCD.


Manapság már a CMOS szenzoros kompaktok is terjednek, kb. 40 ezres kategóriától fölfelé. Ezeknél már érdemesebb CMOS-szal szerelt gépet venni, de jobbára csak egy dolog miatt. Gyorsabb lesz a sorozat és a videó is (többnyire ezek Full HD-t tudnak).


Rossz fényviszonyok között alig van előnye. Amit egy CCD-s bridge-el nem tudtál lefotózni a sötét miatt azt egy CMOS-os bridge-el sem fogod.


Fontosabb a jó fényerejű objektív ami ezeknél a nagy zoomos bridge-eknél ritka mint a fehér holló, és nagyon fontos a minél nagyobb szenzor is. Emiatt inkább egy rendszerkompakt (MILC), vagy tükörreflexes (DSLR) gép ajánlott. Mindet CMOS-szal szerelik már.


Sötétben vaku nélkül azonban ezekkel is komoly kompromisszumokat kell kötnöd. Még egy fullframe CMOS szenzoros géppel is.

2014. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Lightroommal okosan zajt szűrve az 5D Mark II-m ISO 6400-on még használható, a megrendelőnek átadható végeredményt produkál. A Mark III ugyanezt ISO 10000-en egyesek szerint 12800-on is tudja. Ha azt nézzük, hogy a kompaktok nagy része ISO 400 felett nem használható, akkor ez 5FÉ előny. Nyilván töksötétben nem lehet FÉNYképezni, de sokszor ami a szemnek elég, az már a modern FF dSLR-eknek is elég.
2014. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hiszem akkor maradok a CCD-nél egyenlőre.
2014. ápr. 30. 18:14
 7/7 szatam9a válasza:

a ccd és a cmos a technologia ahogy a képrézékelő chiő készül.

az egyik soros a másik párhuzamos ,a párhuzamos a nyerő

[link]

2014. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!