Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vélemény erről az objektívről?...

Vélemény erről az objektívről? (link a leírásban)

Figyelt kérdés
ennél több pénzt sajnos semmi képen nem tudok rá szánni tesztet nem találtam magyarul sajnos, amit találtam leírásokból nagyon jónak találtam az árához képest és csak jót hallatom róla. De nem ismerem a márkát de nagyon megtetszett.

2014. ápr. 27. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A linket csak sikerült lehagynod...
2014. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm és tényleg bocsánat [link]
2014. ápr. 27. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elsőszámú, fő objektívnek akarod használni max akkor jó ha vadakat fotózol vagy emberek után kémkedsz. 70mm-ből indul, és ha nincs fullframe géped - és határozottan gy érzem nincsen - akkor még komolyabb a helyzet az 1.5-ös, 1.6-os szorzóval.

Mire akarod használni?

2014. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
így igaz nincs full frame gépem és fő objektívnek akartam mellesleg hát felhasználási terület igazából a célom most ezzel az uj beruházással hogy minél több téren tudjak fotózni tehát portré sport akár vadak is de utazáshoz is szóval mindenhez ezért akartam ekkora zoom tartományt a 300 mm meg azért mert imádom a szűk kivágásokat egy (18-55 mm objektívem van jelenleg ) mit javasolnál?
2014. ápr. 28. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

A probléma az az objektívval, hogy a 70mm a te gépeden 112 mm-nek felelne meg, az pedig nagyon brutális minimális távnak, teljesen behatárolna, pl esélytelen hogy egy belsőteret normálisan meg tudjál örökíteni, pl. példának a 85mm egy kedvelt portré-táv: ezzel nem gyakran fotóznak katedrálist belülről, de még egy sima lakásban is húzós.

Azt meg kell jegyeznem, hogy én nem használok ilyen brutális zoomtartományú objektíveket - elsősorban az alacsony fényerejük miatt - ezért nem is igazán ismerem ezeknek ezeket a lencséket, szóval konkrét javaslatot nem tudok adni.

Tamronok között körülnéztem is és találtam ezt: 18-200, pont amire szükséged van:

[link]


Kéminőségileg nem tudok nyilatkozni, mivel kétszer ennyit szántál a lencsére eredetileg valószínüleg találsz jobbat is. Nézz utána, olvass kritikákat és célozz be valami hasonlót, kb. mindenre elég lesz!

Azt ne feledd viszont, hogy ezek a sötétben nem látnak túl jól - de ez már csak a sokszázezer alatti, 2-3 kilónál könnyebb zoomobjektívek sajátossága..

2014. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 30. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!